Ana sayfa > Haberler > İçerik

Araç Tanımlama Sistemi Otopark Girişinin Geliştirilmesini Neden Desteklemektedir?

Jun 02, 2020

Plaka tanıma teknolojisinin olgunluğu ile, plaka tanıma teknolojisinin insanları hızlı bir şekilde durdurmak için etkili bir şekilde nasıl kullanılacağı tüm tarafların odak noktası haline gelmiştir. Aslında, akıllı ulaşımın inşası, insanlar için park ortamının iyi, rahat, uyumlu ve sürdürülebilir bir büyümesini sağlamak için temel olarak ileri teknoloji ve akıllı park sistemini kullanmaktır.


Araç tanımlama sistemi otopark girişinin geliştirilmesini teşvik eder.

Plaka tanıma sistemi, akıllı taşımacılığın uygulanması için çok fazla alan sağlar. Birçok şirket üreticisi, plaka tanıma teknolojisini otopark sistemine uyguladı ve dış pazar bilet toplama sistemi ile birleştirilebilir. Plaka tanıma otopark sistemi, herhangi bir ortamdaki araçların plaka sayısını yakalamak için yüksek çözünürlüklü plaka tanıma kameraları ve yüksek güçlü LED dolgu ışıkları kullanır ve araç modellerinin yakalanmasını destekler.

ANPR parking

Plaka tanıma otopark sisteminin uygulanması otoparkın geleneksel yönetim modunu değiştirmiştir. Sahibinin arabaya girip çıkarken kartı park etmesi ve alması gerekmez. Plaka numarasının tanınmasıyla bariyer otomatik olarak açılır. Ayrıca otopark yönetimi de insansızdır. Araçlara plaka tanıma sistemi üzerinden serbestçe girilebilir. İnsansız personel, yönetim personelinin sıkıcı işlerini azaltmak için kart düzenleyebilir veya bilet kutusundaki kartları yönetebilir. Aynı zamanda, otoparka verimliliğini artırmak ve manuel yönetim boşluklarını önlemek için sürücüler, yönetim personeli ve sahipleri için kolaylık sağlar. Aynı zamanda otopark için personel giderlerinden tasarruf sağlar ve yeni bir servis modu sağlar.