Ana sayfa > Haberler > İçerik

Araç OtomasyonU Yönetiminde Plaka Tanıma Sistemi Neden Önemli Bir Rol Oynamaktadır?

May 27, 2020

Gerçek hayatta, geleneksel otopark yönetimi ağırlıklı olarak otoparka giren araçlara kart vermek veya araç bilgilerini kaydetmek için yöneticiler düzenlemek ve fatura için ana temel olarak araç giriş ve çıkış süresini kaydetmektir. İster sabit bir araç ister geçici bir araç olsun, kartı çıkışta kaydırdıktan veya manuel ödeme yaptıktan sonra otoparktan çıkmalısınız. Bu tür bir yönetim genellikle trafik sıkışıklığına yol açar ve sahibinin zamanını boşa harcar. Yukarıdaki sorunları çözmek için, geleneksel manuel kart yönetimi yerine plaka tanıma teknolojisinin kullanımı araç otomasyon yönetimi nin sağlanmasında önemli bir role sahiptir.

ANPR parking 


Plaka tanıma modern akıllı kentsel ulaşım önemli bileşenlerinden biridir ve yaygın olarak kullanılır. Dijital görüntü işleme, desen tanıma ve diğer teknolojilere dayanarak, tanıma işlemini tamamlamak için her aracın benzersiz plaka numarasını elde etmek için kamera tarafından yakalanan aracın görüntü veya video sırasını analiz edin.

 

sistem yapısı

 

Plaka tanıma sisteminin temel donanım yapılandırması bir kamera, bir ana kumanda, bir yakalama kartı ve aydınlatma ekipmanından oluşur. Yazılım düzeyi, belirli uygulama gereksinimlerini karşılayan plaka tanıma ve arka plan yönetim yazılımı içeren görüntü analizi ve işleme yazılımlarından oluşur.

 ANPR system


Otopark erişimini yönetme

 

Plaka tanıma cihazı otoparkın giriş ve çıkışına monte edilir, plaka numarasını ve aracın giriş ve çıkış saatini kaydeder ve aracın otomatik yönetimini gerçekleştirmek için bariyerle birleştirir. Otoparklara uygulandığında, otomatik geçiş ücreti tahsilatı sağlanabilir ve mevcut park yeri sayısı otomatik olarak hesaplanabilir ve bir hatırlatma verilebilir. Otomatik park ücreti yönetimi insan gücü tasarrufu ve verimliliği artırabilir. Bir hücreye uygulandığında, giren aracın yerel hücreye ait olup olmadığını otomatik olarak belirleyebilir ve dahili olmayan araçlar için ücret alabilir. Bazı birimlerde, bu uygulama aracın giden durumunu otomatik olarak kaydetmek için araç sistemi ile de birleştirilebilir. Plaka tanıma teknolojisi, kartsız muayeneyi durmadan gerçekleştirmek için benimsenmiştir ve bu da giriş ve çıkış yapan araçların verimliliğini etkin bir şekilde artırır.