Ana sayfa > Haberler > İçerik

Akıllı Park Sistemi ile Hangi Teknolojiler Birleştirilir?

Oct 10, 2019

Bilgi teknolojisinin sürekli gelişimi ile otopark ürünlerine birçok yeni teknoloji uygulanmıştır. Akıllı park kablosuz iletişim teknolojisi, plaka tanıma teknolojisi, mobil ödeme teknolojisi, katılımsız teknoloji, GPS konumlandırma vb. Gerçek zamanlı güncellemeler, sorular, park yeri kaynaklarının rezervasyonu ve navigasyon hizmetlerinin teknik servislerin ve kentsel otoparkların toplanması, yönetimi, soruları, randevuları ve navigasyonuna entegrasyonu.


Ticket dispenser system

İlk olarak, plaka tanıma teknolojisi

Plaka tanıma, plaka numaralarını ve plaka renklerini toplamak için araç dinamik videosunu veya hareketsiz görüntüleri kullanan otomatik bir tanıma tekniğidir. Eksiksiz plaka tanıma sistemi araç algılama, görüntü alma ve plaka tanıma işlemlerini içermelidir.

Otopark, giriş ve çıkışta bir plaka tanıma cihazı kurarak, plaka numarasını ve araçların erişim süresini kaydederek ve otomatik bariyer kapısının kontrolünü birleştirerek aracın otomatik ölçümünü gerçekleştirebilir. Görüntü alma birimi, aracın gelişi algılandığında ve geçerli video görüntüsü alındığında tetiklenir. Plaka tanıma birimi görüntüyü işler, plaka konumunu bulur ve daha sonra tanıma için bir plaka numarası çıkışı oluşturmak üzere plakadaki karakterleri böler.İkincisi, park yönlendirme teknolojisi

Park yönlendirme teknolojisi, akıllı park geliştirmenin önemli bir parçasıdır. Araç sahiplerinin hızlı bir şekilde park yerleri bulmasına, trafik kullanımını etkili bir şekilde iyileştirmesine ve araç sıkışıklığını hafifletmesine yardımcı olabilir. Şu anda, iki ana tür park yönlendirme sistemi vardır: ultrasonik yönlendirme ve video yönlendirme.

Ultrasonik park yönlendirme sistemi, ultrasonik yansıma özelliklerini kullanarak park alanının altında boş bir park yeri olup olmadığını tespit etmek için park alanının üzerine monte edilmiş bir ultrasonik dedektör kullanır, böylece aracı boş bir park alanına yönlendirir. Ultrasonik sistem büyük bir trafik hacmi ve küçük bir park yeri için uygundur. Otopark, hızlı ve etkili bir şekilde durdurmak için araç sahiplerinin yerinde ücretsiz park yeri bilgilerini hızlı ve hızlı bir şekilde anlamalarına yardımcı olabilir.


Video park yönlendirme sistemi, kamera ile park alanının üstüne monte edilir ve araç, park yerinin altında boş park yeri olup olmadığını analiz etmek için sisteme yönlendirilir. Video navigasyon ve araç arama sistemi, büyük trafik hacmi ve nispeten kaotik yönetime sahip büyük bir ticari plaza için uygundur.


Park yönetim sistemi ilgilenen varsa, pls park çözümü hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle temas kurmaktan çekinmeyin. www.coma-carparking.com