Ana sayfa > Haberler > İçerik

Akıllı ANPR Sistemlerinin Tanıma Hızını Sınırlandırmak İçin Nedenler?

Jun 10, 2019

Plaka tanıma teknolojisinin geliştirilmesi, otopark yöneticileri ve araç sahipleri için çok uygundur ve trafik sıkışıklığını ve akıllı araç yönetimini azaltmak için çok önemlidir. Sahip için, akıllı plaka tanıma sistemi, park alanına girerken araç plakasını otomatik olarak yakalar ve bilgi aktarımından geçit asansörünü otomatik olarak yetkilendirir.Özellikle, yoğun trafik akışına sahip park yerlerine, park alanında yalnızca bir saniyede erişilebilir. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar plaka tanıma sisteminin tanınma oranının% 100 olması gerektiğine inanmaktadır. Aslında, çeşitli nesnel nedenlerden ötürü, tanınma oranının% 100'e ulaşması zordur.

Akıllı ANPR sistemlerinin tanınma oranını kısıtlamanın nedenleri nelerdir?

Akıllı plaka tanıma sistemi kurulu olan park yerinin pratik uygulamasında, sistem tanıma oranını kısıtlayan birçok neden vardır:

1, Sistem lisanssız bir arabayı tanımlayamıyor.

2, Aşırı hava koşullarında (fırtınalar, kar fırtınası), arabanın plakası engellenir. Gece araç farlarından gelen parlama, plaka tanıma kamerası üzerinde de büyük bir etkiye sahip olabilir.

3, Motorlu taşıt şeridinin ayrılması standardize edilmemiş ve araç plakaları bazen yayalar geçerek engellenmiştir.

4, otopark giriş ve çıkış arazi kısıtlamaları, akıllı plaka tanıma sisteminin kurulumu, kullanıcıların gerçek ihtiyaçları ile birlikte saha incelemesi ile yapılmalıdır, makul bir çözüm tasarlayın.

Şu anda, topluluklar, birimler, ticari plazalar, kamu güvenliği organları, okullar, hastaneler, oteller ve diğer yerler de dahil olmak üzere çeşitli bölgelerdeki otoparklarda kullanılan daha akıllı ANPR sistemleri bulunmaktadır. Bu tür akıllı yönetim ekipmanları günlük hayatımızda yayılmaya başladı ve her zaman insanların park güvenliğini garanti altına aldı.

ANPR2