Ana sayfa > Haberler > İçerik

Plaka Tanıma Yönetim Sistemi Hangi Sorunları Çözebilir?

Apr 29, 2019

Plaka tanıma yönetim sistemi teknolojisi, araç “kimliğinin” otomatik kaydını gerçekleştirebilir ve “Güvenli Şehir” inşası için çok önemli olan çeşitli trafik durumlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Detaylar aşağıdaki gibidir:

Elektronik polis sistemi

Elektronik polis sistemi, araç ihlallerini yakalamak için akıllı bir sistem olarak, trafik yönetimi üzerindeki baskıyı büyük ölçüde azalttı. Bilgisayar teknolojisinin ve CCD teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, mevcut elektronik polis sistemi zaten, yasadışı kırmızı ışık yakalama işlevi, şeritsiz kaçak sürüş ve ihlaller dahil olmak üzere bir dizi ihlal yakalama işlevini tamamlayabilen, halihazırda bir dizi video tetiklemeli, yüksek tanımlı yakalama sistemidir. . Basınç çizgisi şerit yakalama fonksiyonunu değiştirir, çift sarı hat yakalama fonksiyonunu ihlal eder ve yasadışı geriye dönüş yakalama fonksiyonunu ihlal eder.

Otoyol geçiş ücreti sistemi

Otoyol geçiş ücreti sistemi temelde otomatikleştirilmiştir. Araç otoyol geçiş ücreti giriş istasyonundayken, sistem araç plakasını tanır ve araç plakası bilgilerini kaydeder. Araç otoyol geçiş ücreti çıkış istasyonundayken, sistem plakayı tekrar tanır ve çıkış plakasında plaka bilgileri gösterilir. Karşılaştırma için, yalnızca gelen ve giden plakalar aracın geçmesine izin vermek için tutarlıdır ve otomatik geçiş toplama sistemi aracın trafik verimliliğini etkin bir şekilde artırabilir ve kaçan aracı etkili bir şekilde tespit edebilir.

Otopark şarj yönetim sistemi

Araç park yerine girdiğinde, şarj sistemi araç plakasını tanımak için aracın resmini çeker, araç bilgilerini ve giriş zamanını kaydeder, boşta park alanını yayınlar. Araç park yerinden ayrıldığında, şarj sistemi aracın araç plakasını otomatik olarak tanır ve araçtan ayrılma zamanından tasarruf eder, arabanın veritabanına giriş zamanını bulur, araç sahibinden sonra arabanın park ücreti haftasını hesaplar ücretini öder, şarj sistemi otomatik olarak serbest bırakır. Otopark şarj sistemi sadece otomatik yönetim sağlamakla kalmaz, insan gücü tasarrufu sağlamaz, aynı zamanda araç parkının güvenliğini sağlar.


COMA, park yönetim sistemi çözümüne odaklanmak en iyi seçimdir.

Ticket system(1)