Ana sayfa > Haberler > İçerik

Otopark ve Yol Kenarındaki Otopark İçin Katılımsız Otopark Yönetim Sistemi Nedir?

Nov 01, 2019

İlk olarak, otoparkların yönetimine katılımsız giriş kavramı


Mevcut pazar ortamında, park yerleri birçok yönden geliştirilmiştir, böylece araçların duracakları bir yer vardır, ancak çevrenin sınırlamaları nedeniyle, birçok yerdeki park talebini karşılamak zordur. Mevcut pazar talebinin analizi, katılımsız mod esastır olmalıdır.

LPRTG4


İkincisi, katılımsız park sistemi iki kategoriye ayrılmıştır.


Katılımsız otopark

Otopark, akıllı cihaz yönetimi ve şarj işlemlerini etkin bir şekilde kullanan katılımsız bir plaka tanıma sistemini benimser. Katılımsız gereksinim, WeChat tarama kodu ödeme işlevine sahip olmalı, cihazın uzaktan izleme ve serbest bırakma işlevine ve lisanssız araç ücretsiz tarama koduna sahip olması gerekir. Ekipman bakımına hızlı müdahale için erişim ve talep vazgeçilmezdir.


ANPR1 (1)


Katılımsız park yerleri ve yol otoparkı

Farklı akıllı cihazların doğal olarak farklı işlevleri olacaktır. Boşta park yeri olduğundan, plaka tanıma sistemi kullanılamaz. Açıklanmayan gerçeklik, boş park alanlarının özelliklerini yansıtır. Genel olarak, boş park alanları, sürücülerin park etmeyi tercih ettiği yerlerdir. Bu tür park yerleri genellikle varış noktasına çok yakındır, sürücü yakındaki park etmek ister, ancak boş park alanlarını yöneten yöneticiler çok zordur.

parking meter


Özellikle kentin yol otoparkı projelerinde, park yeri sıkıntısı nedeniyle park etme, devletin park etme sorununu en etkin şekilde çözmesi için kilit moddur. Yol otoparkı operatörler için en iyi kâr modeli olmadığından, mevcut yönetim yöntemleri çoğunlukla manuel şarj ile gerçekleştirilir. Operatörlerin isteksiz olmalarına neden olan pek çok belirsiz faktör vardır ve kar çok zordur. .