Ana sayfa > Haberler > İçerik

Kart Dağıtıcı Otopark Makine Ücret Sistemi Süreci Nedir?

Aug 26, 2019

Giriş ekipmanları

Geçici araç otoparka girdiğinde, şeridin altındaki araç tespit bobini otomobili tespit eder ve girişte kart veren makinenin görüntü ekranı sürücünün kartı almak için düğmeye basmasını ister. Sürücü düğmeye bastığında, kart veren makine bir kimlik kartı gönderir ve ardından sürücü kartı çıkarır, giriş kamerası aracın görüntüsünü alır ve bilgisayar görüntüsü veritabanında saklar. Sürücü kartı aldıktan sonra, bariyer kapısı aracı serbest bırakır ve araç tespit bobini geçtikten sonra otomatik olarak düşer.

Aylık kart aracı park yerine girdiğinde, şeridin altındaki araç tespit bobini gelen aracı tespit eder ve sürücü aylık kartı giriş bilet makinesinin indüksiyon alanına koyar, kimlik kartı okuyucusu kartın özelliklerini okur ve İlgili Bilgi, geçerliliğini tespit etmek; eğer geçerliyse, giriş kamerası aracın görüntüsünü alır ve bilgisayar veritabanında saklar. Bariyer kapısı aracı serbest bırakmak için kullanılır ve bariyer kapısı araç tespit bobini geçtikten sonra otomatik olarak kapanır; geçersizse, ışık alarm verir ve kabul edilmez.

LPR+ticket system

Ekipman ve süreçlerden çıkın

Çıkış kısmı esas olarak çıkış kartı okuyucusu, bariyer kapısı, şarj ekranı, araç algılama ekipmanı ve kameradan oluşur.

Geçici araç park yerinden ayrıldığında, sürücü çıkışta ücret tahsildarına kimlik kartı gönderir. Bilgisayar, giriş görüntüsünü kimlik kartı kayıt bilgilerine göre otomatik olarak alır, erişim resimlerini karşılaştırır ve park ücretini otomatik olarak hesaplar. Çıkış kartı toplama makinesi ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini bildirir. Ücret toplayıcının ücret ve görüntü karşılaştırması onaylandıktan sonra, ücret toplayıcısı düğmeye basar ve engel kapısı yükselir. Araç geçtikten sonra, bariyer kapısı otomatik olarak düşer ve ücretli bilgisayar araç bilgilerini ödeme veritabanına kaydeder.

Aylık kartlı araç park yerinden ayrıldığında, araç tespit bobini gelen aracı algılar, sürücü çıkış kartının algılama alanına aylık kartı koyar, kimlik kartı okuyucusu kart bilgilerini okur. Geçerlilik süresini kontrol etmek için, ücret toplama bilgisayarı otomatik olarak giriş görüntüsünü karşılaştırır. Geçiş ücreti toplayıcı aylık kartın geçerli olduğunu onaylar, araç dedektörü aracın geçtiğini tespit ettiğinde bariyer kapısı açılır, bariyer kapısı otomatik olarak düşer; geçersizse, geçmesine izin verilmediğini bildirir.

ANPR1 (1)


kontrol Merkezi

 

Şarj kontrol cihazı, bir şarj kontrol bilgisayarı, rapor yazıcısı, giriş manuel düğmesi, çıkış manuel düğmesi, sesli uyarı sistemi ve sesli interkom sisteminden oluşur.

Operatör, geçici kontrol kartlarını, aylık kartları ve özel kontrol kartlarını şarj kontrol bilgisayarı aracılığıyla yönetmekten ve şarj etmekten sorumludur. Görüntü karşılaştırma ve tanıma işlevi, araç plakasının tanınması ve okunma süresini azaltmak ve araç erişiminin hızını artırmak için kullanılır. "Bir araba bir kart": Kart sahiplerinin otoparkta erişim davranışını sıkı bir şekilde kontrol edin, giriş ve çıkışları akıllıca yönetin, veri toplama ve bahçeyi indirme işlemini tamamlayın, sorgulama ve baskı raporları, istatistiksel analiz, sistem bakımı ve aylık kart sorunu .


票机layout