Ana sayfa > Haberler > İçerik

Park Rehberliği Park Sisteminin Prensibi Nedir?

Jan 31, 2019

Bilgi toplama sistemi ilk önce park yerlerinin her bir park alanına ait gerçek zamanlı verilerini toplar ve daha sonra park yerlerinin gerçek zamanlı verilerini, aktarma sisteminden geçtikten sonra bilgi iletim sistemi aracılığıyla kentsel halka açık park yeri bilgi merkezine iletir. kentsel park yeri bilgi merkezinin işlenmesi ve sonunda bilginin aktarılması. Şanzıman sistemi, sürücüye gerçek zamanlı park etme imkanı sağlayan, kentin ana yolunun kılavuz bilgi biniş işareti üzerine yazılmıştır.

Sistem bileşimi
Üç bölümden oluşur:
1. Park veri toplama sistemi;
2. Veri işleme ve yargı işleme sistemi;
3. Park verisi kapsamlı serbest bırakma sistemi (üç uyarılmış veri seviyesi ile)

İlk rehberlik ekranı (büyük ekran)
Ana kentsel trafik ana hatlarında birden fazla otoparkın (depoların) adını, yerini ve gerçek park yeri durumunu görüntülemek için görüntüleme cihazı.
İkincil rehberlik ekranı (orta ekran)
Görüntüleme cihazı, park yeri (garaj) adını, sürüş rotasını ve gerçek park durumu bilgilerini serbest bırakmak için park yerinin çevresindeki alanda sokağın her iki tarafında bulunur.
Üçüncü rehberlik ekranı
Bir otoparkın ( garajın ) girişine yakın tek bir otoparkın ( garajın ) adı gibi bilgilerin yayınlanması için bir cihaz .

Sistem fonksiyonu

1. Park kolaylığını arttırın

2. Düzgün trafiği teşvik edin ve trafik güvenliğini sağlayın

3. Park verimliliğini arttırın

4. Ticari alanların ekonomik canlılığını artırmak

 

Uygulanabilir yazılıma giriş

İşlev tanıtıldı

1. Her park yerinde park yeri kullanımının merkezi olarak toplanması

Otopark terminalinin tamamı ile üst bilgisayar yazılımı aracılığıyla iletişim kurabilir ve her park yerinde ücretsiz park yerlerini otomatik olarak toplayabilir.

2. Park rehberlik bilgilerinin serbest bırakılması

Toplama alt sistemi tarafından her bir park yerinde toplanan park yeri bilgilerine göre, kentsel park rehberi bilgileri üretilir ve her seviyede bilgi kılavuzu ekranına bırakılır.

3. Reklam bilgilerinin serbest bırakılması

Kullanıcılar, araç rehberliği ve reklam bilgilerinin serbest bırakılmasının ikili kullanımını gerçekleştirme ihtiyacına göre reklam bilgilerini serbest bırakabilirler.

4. Uzaktan kumanda

Uzaktan ekipman tedariki, kapanma, ekipman takibi, DTU durum yenileme ve diğer uzaktan kumanda kontrolü için kullanılır.

5. Trafik istatistikleri

Her otoparkın günlük ortalama, aylık ortalama ve yıllık ortalama trafik akışının istatistikleri için kullanılır.