Ana sayfa > Haberler > İçerik

Park Yönetim Sistemi Yaya Adası Nedir?

Apr 02, 2019

Günümüzde, daha akıllıca yenilenmek için birçok park yeri gerekmektedir. Bu nedenle, burada otoparkın akıllı otopark yönetim sistemindeki otopark ekipmanı, yaya adası ve kabini için kurulum ve önlemler kısa bir açıklamasıdır.


İlk olarak, yaya adası.

Yaya adası, esas olarak park yerlerini yerleştirmek ve araç çarpışmalarını önlemek için kullanılır. Bazı park yerlerinin kurulması gerekirken, diğerlerine ihtiyaç duyulmaz. Yaya adasının kurulumu aşağıdaki şartlara sahiptir:


1. Yaya adasının büyüklüğü. Yaya adasının yüksekliği genellikle zeminden 10 ila 15 cm yüksektir ve ekipmanın montaj alanı ekipmanın boyutundan 10 cm veya daha fazladır. Genişleme vidasının platforma zarar vermesini önleyebilir.

2. Çamur yüzeyinde bir yaya adası inşa edilirse, çukuru kazmak gerekir ve yaya toprağı yerin 30 cm derinliğindedir.

3. Çimento döşemesi veya asfalt döşemesi üzerindeyse, doğrudan yere emniyetli bir ada inşa edebilirsiniz ancak üzerine çelik çubuklar koymanız gerekir. Yöntem, 25 cm aralıklarla bir çelik çubuk (Φ20 veya daha fazla) yapmak için bir yıldız şekli kullanmaktır ve çelik çubuk zemine 5 cm'den daha derin olmalıdır. , 5 cm'den daha fazla maruz kalmış.


Ticket system(5)

İkincisi, kabin

Stand, esas olarak geçici araçları ve gişeleri yönetmek için kullanılıyor. Geçici araçları olmayan bazı otoparklar için, bir stant kurulması gerekli değildir. Kabinin konumu genellikle yönetim ücretlerini kolaylaştırmak için giriş ve çıkışta kurulur. Stand genellikle otopark yönetim bilgisayarları ve diğer ekipmanlar ile donatılacaktır. İçeride çalışan personel bulunacak ve alanın büyüklüğünün 4 metrekareden fazla olması gerekiyor.


ANPR2

Üçüncüsü, diğer park ekipmanlarının kurulum parametreleri.

1. Park yönetim bilgisayarı ile kart okuyucusu arasındaki mesafe, tercihen kabine yerleştirilen 100 metreden daha azdır;

2. Kart okuyucu ile kapı arasındaki merkez mesafesi genellikle 2 metreden, tercihen yaklaşık 2,5 metreden fazladır;

3. Plaka tanıma kamera kurulum yüksekliği 2 ile 2,5 metre arasındadır;

4. Zemin bobininin boyutu 2 metre * 0,8 metredir;

5. Kabinin minimum alanı 2 x 2 metredir ve bu 4 metre karedir;

6. Otopark şeridi genişliği 3 metreden büyük olmalıdır;


Park sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen buraya tıklayınız: www.coma-carparking.com