Ana sayfa > Haberler > İçerik

Park Rehberliği Yönetim Sistemi Nedir?

Dec 20, 2018

Park rehberliği yönetim sistemi, park yeri yönetimini daha standart ve düzenli hale getirmek ve park yerlerinin kullanım oranını iyileştirmek için park yerini kolay ve hızlı hale getirebilir, park alanlarını izleyebilir.

Park yerinde park yeri tespiti, her park yerinin doluluk veya boşta kalma durumunun güvenilir bir şekilde algılanması için ultrasonik algılama veya video plaka tanıma teknolojisine sahiptir.

Her park yerinin üstüne yerleştirilen ultrasonik dedektör veya video dedektörü, aracın park alanına park edilip edilmediğini tespit edebilir. Yönetim sistemi tüm tespit bilgilerini sisteme gerçek zamanlı olarak toplar ve sistem rehberlik bilgilerini bilgisayar üzerinden gerçek zamanlı olarak her bir kılavuz gösterge sinyal cihazına geri besler.

İlke, gerçek zamanlı olarak park yeri doluluk bilgisini elde etmek için araç dedektörlerini kullanmaktır. Merkezi kontrol cihazı, önceden tanımlanmış park stratejisine göre ekran ve kılavuz kartını görüntüler. Kullanıcı sadece talimatlara göre park edebilir.

Park alanı yönlendirme sistemi birkaç modüle bölünmüştür: park alanı veri algılama modülü, merkezi işlem modülü, bilgi yayın modülü ve bilgi ekranı modülü. Bu teknolojinin çekirdeği park yeri tespiti ve mantıksal yargılamadır.

Park rehberlik sistemi şu şekilde ayrılabilir: plaka tanıma, ultrasonik algılama, kızılötesi algılama, toprak algılama bobini algılama vb.

Otoparktaki her park yerinin park durumunu tespit ederek, park durumu bilgileri yönetici tarafından veri dönüştürücüye yüklenir ve ardından veri dönüştürücüsü park etme durumu verilerini analiz etmek ve işlemek için kılavuz izleme sistemine entegre edilir Kılavuz bilgi ekranında (LED) boş park yerleri yayınlar ve sürücüleri kolayca park etmek için park yerlerini hızlıca bulmak için yönlendirir.

停车引导3