Ana sayfa > Haberler > İçerik

Otopark Ücret Yönetim Sistemi Nedir?

Jul 29, 2019

Park şarj yönetimi Sistem Bileşenleri

Park yönetim sistemi konfigürasyonu bir park kontrolörü, bir uzaktan IC kart okuyucu, bir otomatik bariyer kapısı, bir araç sensörü, bir toprak bobini, bir iletişim adaptörü, bir kamera, bir iletim cihazı ve bir park sistemi yönetim yazılımı içerir.Bu tür bir sistem, şirket içi ve dışı şirket ve kurumlar tarafından dahili araçların ve harici araçların modern yönetimi için yararlıdır ve ayrıca işletmelerin yönetimini güçlendirmek ve şirketin imajını iyileştirmek için de yararlıdır.


Sistem gereksinimleri

Park yönetim sistemi topluluk içinde çeşitli giriş ve çıkışlarla kurulmuştur. Tüm giriş ve çıkışlar için ağ, veri iletişimi ve birleşik bilgisayar yönetimi gerekir. En uzak giriş ve çıkışlar arasındaki mesafe yaklaşık 800 metredir ve iki ofis binasının bodrum katında bir giriş ve çıkış vardır. Tüm otopark IC kartı ve video görüntüsü ile yönetilmektedir.


Giriş ve Çıkış park sistemi fonksiyon gereksinimleri

Araç RFID kartını algılar ve kart sahibinin bilgilerini saklayabilir. Yakınlık kartı her arabanın kabinine takılır. Araç sensörün algılama alanından geçtiğinde (sensörden yaklaşık 2 metre uzakta), endüktif RFID kartı sensörden gönderilen uyarım sinyali yoluyla bir yanıt sinyali gönderir. Sensöre bir dokunuş verin. Okuma sensörü daha sonra okuma sinyalini park yeri kontrolörüne iletir. Park kumandası bilgileri aldıktan sonra, otomatik kilit otomatik olarak açılır, fren otomatik olarak açılır, dijital video kaydedici kayda başlar ve araç girdiğinde araba alınır. Fotoğraf, bilgisayar araba marka numarasını ve giriş ve çıkış bilgilerini kaydeder.


Ticket system(5)


Otopark şarj sisteminin tasarımında ve kurulumunda yıllara dayanan pratik deneyime göre, COMA, otopark sistemindeki ekipman seçiminde bodrumun yönetimine uygun dayanıklı ve güvenilir bir ekipman tasarladı. Yazılım ve sistem tasarımında otoparkınızın en titiz, en gelişmiş, kullanımı ve bakımı kolay, güvenilir bir şekilde şarj sisteminin bir dizi sağlamak. Sadece işletme maliyetlerini düşürmekle kalmaz, ekonomik faydaları artırır ve işgücü yoğunluğunu azaltır, aynı zamanda iş verimliliğini de artırır.