Ana sayfa > Haberler > İçerik

Otopark Yönetimi İçin Yeni Akıllı Park Sisteminin Etkisi Nedir?

May 07, 2019

Artan araç sayısı, sürüş ve park etme sorununu gittikçe daha belirgin hale getiriyor. Şu anda, park etme sorunu hayatımızda yayıldı ve insanların hayatlarını etkiledi. Peki artan park talebini nasıl karşılayabiliriz? Aynı sayıda park yeri olması durumunda, park yeri sorununu çözmenin tek yolu park yerlerinin kullanımının iyileştirilmesidir. Yeni bir akıllı otopark sisteminin ortaya çıkması, otopark yönetimi kavramında bir kaymaya neden olmuştur.


Geleneksel park sistemi ile karşılaştırıldığında, akıllı park sistemi hem park sorunu hem de park ücreti konusunda büyük iyileştirmeler yaptı. Otoparkın içinde ve dışında bulunan kişilerin doğrudan Bluetooth uzaktan okuma kartı veya plaka tanıma sistemi aracılığıyla sıraya girmeleri gerekmez. Ek olarak, birçok büyük park yeri zaten elektronik ödeme uygulamaktadır. İşletme sahibi, otoparktaki iki boyutlu kodu tarayarak park işlemi arayüzüne girebilir. İnsanlar park yeri rezervasyonu yapabilir, geriye doğru arama yapabilir ve bir düğmeye basabilir. Ücreti ödeyerek sistem otomatik olarak park süresini ve kendi plaka numaranızı girerek ödenecek ücretleri hesaplar. Sahibi hatayı onayladıktan sonra, ödeme WeChat aracılığıyla yapılabilir. Bu şekilde, sahibinin takip etmesi için uygun olan WeChat ödeme kaydında, sahibinin her otopark ödeme kaydı sorgulanabilir.


Yeni akıllı park sistemi, orijinal park sisteminin fonksiyonlarını iyileştirdi, yöneticilerin katılımını mümkün olduğunca azaltıyor, park alanına giren ve çıkan kişilerden, park yeri arayanlar veya ödeme sorunlarından olsun. Bir öncül olarak, insanlar artık park sorunları hakkında endişeli değil.


展厅图1