Ana sayfa > Haberler > İçerik

Plaka Tanıma Sistemi ile Bluetooth Kartlı Park Sistemi Arasındaki Fark Nedir?

Apr 30, 2020

Şu anda, Çin'in ana sistemi' park sistemi, Bluetooth kartı akıllı park sistemini otomatik plaka tanıma ile değiştirdi. Bu iki otopark yönetim sisteminin avantajları ve dezavantajları ile ilgili olarak,' ayrı ayrı nasıl çalıştıklarından bahsedelim. Park portalımızı bizimle paylaşmak için HOŞGELDİNİZ.www.coma-carparking.com

ANPR system


1. Bluetooth kart sistemi, sadece giriş ve çıkışta bir kart okuyucu takmanız ve daha sonra kayıtlı Bluetooth kartını araca takmanız gerekir. Araç tanıma aralığına girdikten sonra kart okuyucu Bluetooth kartını tanır ve açılma bariyerini kontrol eder. Bu nedenle, kartı olan bir araba toplulukta bir araba olarak tanımlanabilir. Kapağı açın ve kart yoksa kapağı açın. Daha sonra yabancı araçlar veya sahibi olmayan' kartsız arabaları varsa, sadece manuel olarak çözülebilir.


Avantajlar: Araç içi karar daha doğrudur ve kurulum ortamı gereksinimleri düşüktür.


Dezavantajları: 1. Sistemin sınırlı işlevleri vardır (yalnızca Bluetooth kartlı araçlar tanınır ve sınırlama büyüktür); 2. Daha sonraki maliyet yüksek (GG # 39 kullanıcısı için araç Bluetooth kartı; geniş alanı, her arabanın sayısı doğrudan maliyeti artıracak ve uzun süre kullanılacak) Elektrik olmayacak , arıza vb. değiştirilmelidir); 3. Düşük güvenlik, sahibini istikrarlı bir şekilde tanımlamış gibi görünüyor, aslında, kartı tanıyan sistem, kartı olan araba aynı arabaya yerleştirildiği sürece kartı tanımıyor ve kart kolayca çıkarılabilir ve teslim edilebilir bitmiş . Ayrıca, Bluetooth kartını kopyalamak artık çok kolay. 4. Yönetim ve şarj boşlukları (kayıtlı kartı olmayan araçlar sadece insanlara güvenebilir, sistem sadece kartı tanır ve arabayı bilmez.Bu faktörlerin hareket etmek için çok fazla çarpık beyni olabilir. Örneğin, bir başkasının Bluetooth'u kullanıyorum kart olmadan arabanın kapısını açmak için kart Yabancı araçların park ücretleri zimmetine geçirilebilir, kaçınılabilir ve izinsiz bırakılabilir.


İkincisi, plaka tanıma sistemi, plaka tanıma kamerası giriş ve çıkışta kurulur, araba kameranın çekim aralığına girer ve fotoğraf tetiklenir ve plaka numarasının tanınması temel olarak kullanılır tahliyeyi yargılamak için.


Dezavantajları: Ekipmanın kurulum ortamının gereksinimleri vardır. Sonuçta, fotoğraf makinesi fotoğraf çekmek için sabit bir yön alır. Buraya geçen tüm araçların ön plakalarının fotoğraflanabilmesi için bir açıyla sabitlenmesi gerekir. Tanıma teknolojisi 100% değil, tanıma işleminin yanlış olduğu bir zaman olacağı anlamına gelir. Ekipman daha pahalıdır, ancak neredeyse aynı olan çok sayıda kart tekrar tekrar satın almaya gerek yoktur.


Avantajlar: 1. Kart sisteminin yönetim boşlukları ve şarj boşlukları temel olarak çözülebilir, plaka numarası araç' benzersiz kimlik kartıdır. Geçen arabalara ödeme yapılmalıdır. 2. İç araçlar, farklı izinler, geniş çalışma ayar alanı birçok fonksiyonu genişletebilir. Kamu Güvenliği Bakanlığı'nın plaka sistemine eriştikten sonra, plakaların yakalanması kolaydır ve daha yüksek bir güvenliğe sahiptir.