Ana sayfa > Haberler > İçerik

Otoparkta Katılımsız Ücret Sistemi Avantajları Nedir?

Jun 11, 2020

Hakkında konuşmak: Otoparkta insansız geçiş ücreti sisteminin üç avantajı

Son yıllarda, akıllı park sistemi endüstrisi hızla gelişti ve yeni teknolojileri iç trafik koşullarında bağımsız olarak araştırdı ve geliştirdi. COMA tarafından geliştirilen akıllı park sistemi, Çin'deki birçok şehirle uyumlu bir park alanıdır ve mevcut park sisteminin gelişimi yavaş yavaş insansız ücretli bir otopark alanına dönüştürülmüştür. Otopark insansız otoyol sisteminin avantajları nelerdir?Otoparkın insansız geçiş sisteminin üç avantajı


1. Plaka tanıma teknolojisi, araçların hızla otoparka girip çıkmasını sağlar


Plaka tanıma otopark yönetim sistemi, girişte kamera tarafından çekilen araç plaka numarasının görüntüsünü otomatik olarak tanır ve dijital sinyale dönüştürür. Plaka tanımanın avantajı, yönetim verimliliğini artırmak için park kartları ve arabalarla eşleşebilmesidir. Park kartları ve arabaların karşılık gelen avantajı, bir kartın ve birden fazla arabanın boşluklarını ortadan kaldırmak ve mülk yönetiminin etkinliğini arttırmak için birlikte kullanılmasıdır; Hırsızlığın araçlara girip çıkmasını önleyin.

ANPR parking


2. Katılımsız otopark şarj sistemi


Otopark şarj sistemi, otoparka giren her araç için otomatik olarak bir park kaydı kaydeder ve ayrıca görüntü karşılaştırma ve araç sahibi yakalama gibi işlevlere sahip olabilir. Giriş ve çıkış otoparka giren ve çıkan araçların bilgilerini karşılaştırabilir. Şarj sistemi otomatik olarak park süresini ve ödeme miktarını hesaplayabilir. Sahipler, self servis ödeme fonksiyonu ile park ücreti ödeyebilir ve ayrıca elektronik ödeme fonksiyonlarını kullanmanın çeşitli yolları vardır.

COMA ANPR system


Üçüncü olarak, park yeri yönlendirme sistemi sürücüyü park yerini bulmak için yönlendirebilir


Park yeri yönlendirme sistemi esas olarak, park yerine giren ve park yerine giren park etmiş araçları etkin bir şekilde yönlendirmek ve yönetmek için kullanılır. Sistem park halkı için uygun ve hızlı park gerçekleştirebilir ve park yerlerini izleyebilir, park yeri yönetimini daha standart ve düzenli hale getirebilir, park yeri kullanım oranını iyileştirebilir; otoparkta park yeri tespiti, her biri için park yeri doluluk veya boşluğunun güvenilir tespiti için ultrasonik algılama veya video plaka tanıma teknolojisini benimser.


Aracın park yerine park edip etmediğini tespit etmek için her park boşluğunun üzerine bir ultrasonik dedektör veya bir video detektörü takılabilir ve yönetim sistemi tüm algılama bilgilerini gerçek zamanlı olarak sisteme toplar. Sistem, kılavuz bilgilerini bilgisayar üzerinden her bir kılavuz göstergesine gerçek zamanlı olarak geri besler. Sürücüleri park sırasında karşılaşılan bazı sorunlara daha iyi yönlendirebilir. Kolay ve hızlı bir şekilde park yeri bulma, zamandan tasarruf etme ve yakıt tüketimini azaltma avantajlarına sahiptir.