Ana sayfa > Haberler > İçerik

RFID Erişim Kontrol Sistemi Nedir?

Nov 22, 2018

Yeni bir modern güvenlik yönetim sistemi olan erişim kontrol sistemi, elektronik, makine, optik, bilgisayar teknolojisi, iletişim teknolojisi, biyoteknoloji ve diğer birçok teknolojiyi içeren otomatik tanımlama teknolojisini ve bilgisayar kontrol bilgi yönetimi önlemlerini birleştirmektedir.

Otomatik tanımlama teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, RFID erişim kontrol yönetim sistemi, endüstriyel otomasyon, ticari otomasyon, ulaşım kontrol yönetimi ve diğer birçok alanda yaygın olarak kullanılan güvenlik sistemlerinin önemli bir bileşeni haline gelmiştir. Radyo frekansı tanımlama teknolojisine dayanan erişim kontrol sistemi gelecekteki erişim kontrol sistemi yapısının gelişim yönüdür.

Personel erişim kontrolü devam yönetim sistemi, RFID teknolojisi, görüntü tanıma teknolojisi, ağ teknolojisi, video yakalama teknolojisi ve diğer teknolojileri birebir entegre eder, kurumsal çalışan erişim kontrolü, katılım entegrasyonu, dijital yönetim elde etmek için, sistem üzerinden fotoğraf akıllı karşılaştırma fonksiyonu vardır, sistem aracılığıyla Görüntü Alma cihazı, kişi kartı kaydırdığında ve fotoğrafları sistem veri tabanıyla karşılaştırdığında görüntüyü yakalar ve saklar. Çalışan kartı swinging fenomenini başarıyla ortadan kaldırmak, girişimin makul devam yönetimi için en güvenilir veri desteğini sağlar ve girişimin güvenlik denetimini en üst düzeye çıkarır.

 RFID1

RFID erişim kontrol yönetim sistemi, bir erişim kontrol makinesinden (bir okuyucu / yazıcı, bir kontrol cihazı ile entegre), bir kimlik kartından, bir bilgisayardan ve bir elektromanyetik kilitten oluşur. Genellikle, erişim kontrol sisteminin şekli iki türe ayrılır. Birincisi, çalışan erişim kontrol sistemini geçtiğinde, vücuda takılan kartın (RFID elektronik etiketi) erişim kontrol makinesinin kızılötesi ışınlarına yönelik olması ve kapının otomatik olarak açılmasıdır. Diğer RFID UHF uzaktan erişim kontrol sistemidir. Çalışanlar tarafından giyilen UHF okuyucuları ve ultra yüksek frekanslı elektronik etiketleri takarak kapı açılabilir ve kapatılabilir ve kimlik kartı okunur. Tamamen akıllı ve otomatiktir, işçilerin çalışmasına gerek kalmadan zaman kazanır. İkinci tip RFID erişim kontrol sisteminin maliyeti nispeten yüksektir ve bu iki formun seçimi, işletmenin özel ihtiyaçlarına bağlıdır.

 RFID