Ana sayfa > Haberler > İçerik

LPR Park Yönetim Sistemi Hangi Donanımlardan Oluşur?

Mar 28, 2019

Plaka tanıma park yönetim sistemi yazılım ve donanımdan oluşmaktadır. Yazılım, plaka tanımanın özü olan kontrol sistemidir. Sistem plaka çıkarma, görüntü işleme, özellik çıkarma, plaka sembolü tanıma, plaka numarası tanıma vb.


ANPR1
Peki, plaka tanıma sisteminin donanımı nelerdir?

1. Döngü Dedektörü

Plaka tanıma sistemlerinde indüksiyon bobinleri daha az bilinmektedir. İndüksiyon bobini toprağa gömülür. Genel olarak, indüksiyon bobininin önünde bir yavaşlama bölgesi vardır. Araç endüksiyon bobinine yavaşladığında, kamera aracın resmini çeker. Bilgi tanıma sistemine geri beslenir. Tanımlama sistemi bilgileri ekrana iletir ve kaldırma ve indirme işlemlerini tamamlamak için akıllı geçidi kontrol eder.


2. plaka tanıma park sistemi kamera

Plaka tanıma kamerası sıradan bir kapalı devre televizyon kamerası değil, akıllı ek ışıkla loş ışık koşullarında görüntü toplama parlaklığını otomatik olarak ayarlayabilen dahili LED gösterge ışığına sahip özel olarak değiştirilmiş bir hd kameradır.

Aynı zamanda şiddetli yağmur ve güneşe maruz kalma durumlarında iyi çalışır.


3. Akıllı bariyer kapısı

Plaka tanıma sisteminin akıllı bariyer kapısı manuel kontrol olmadan tamamen otomatiktir. Geleneksel bariyer kapısından farklı olarak, tanıma sistemi tarafından işletilmektedir.


4. LED ekran

Plaka tanıma LED göstergesi kontrol sistemine bağlanmıştır. Tanıma sistemi araç verilerini çıkardığında ve işlediğinde, araç plakası, ücret indirimi ve park etme süresi gibi araç bilgileri ekranda gösterilir.


ANPR2