Ana sayfa > Haberler > İçerik

Otopark Plaka Tanıma Sistemi için Hangi Ekipmanlara İhtiyaç Var?

Apr 23, 2020

Anket, otoparkların plaka tanımasının araç sahipleri ve otopark operatörleri tarafından giderek daha fazla tercih edildiğini göstermektedir. Verimli ve akıllı işlevi, araçların hızlı bir şekilde geçmesini sağlayabilir, en yüksek yol sıkışıklığını önleyebilir ve kullanıcılar sıraya girebilir; plaka numarasını giriş ve çıkış sertifikası olarak kullanın Araçların park edilmesi güvenlidir ve ücretli geçişteki boşluklar çözülmüştür; kart yönetimi işi ortadan kalkar ve kart getirmeyi unutan kullanıcıların sorunu önlenir. Yani otopark plaka tanıma sistemi çok fazla işleve sahiptir, bileşenleri nelerdir?Plaka tanıma sisteminin park alanı, temel olarak iç otopark sisteminde aynıdır. Akıllı bariyer, bilet dağıtıcı makine, sensör bobini, araç dedektörü, elektronik ekran, güvenlik kabini, güvenlik kamerası ve park yönetim bilgisayarı. En büyük fark, video izleme ve kart muafiyetinin gerekli olmasıdır, bu da park yeri gözetleme kamerasının ve bariyer kontrol makinesinin daha yüksek fonksiyonel gereksinimlere sahip olmasını gerektirir. Daha sonra Doyle, plaka tanımayı tamamlamak için temel bileşenleri tanıtacak.

ANPR parking system


1. Gözetleme kamerası, gözetleme kamerası ile otoparkın genel görüntü kontrast kamera işlevi arasında büyük bir fark vardır. Otopark için özel bir plaka tanıma kameradır. Video ön işleme, plaka algılama, plaka bölümleme, karakter tanıma, izleme karşılaştırması, görüntü sıkıştırma, veri aktarımı ve diğer karmaşık bilgisayar görüntü işleme teknolojilerini tamamlamak için yüksek hızlı DSP gömülü akıllı donanım ve gömülü tanıma yazılımı kullanır. hızlı tanıma hızı ve yüksek güvenilirlik, ve cihaz iki giriş videosu için ayrı ayrı plakalar olabilir Tanıma, farklı mühendislik uygulama senaryolarına göre, iki video kanalı birbirini etkilemeden ön veya arka mod tanıma olarak seçilebilir.


2. Doldurulmuş ışık plakası tanıma, otoparkın saha ortamında çok yüksek gereksinimlere sahiptir ve kaçınılmaz olarak yetersiz ışık olacaktır. Doldurma ışığı, plaka tanıma kamerasının plakayı başarıyla yakalamak için yeterli ışığa sahip olmasını sağlayabilir.


Tabii ki, plaka tanıma sistemi, yerinde otopark ortamına ve kullanıcının' gerçek çözümünü tamamlamak için otopark sistemi ile işbirliği yapma şartlarına dayanmaktadır. COMA park çözümü hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.www.coma-carparking.com