Ana sayfa > Haberler > İçerik

Otopark Plaka Tanıma Sistemi Hangi Ekipmana İhtiyaç Duyar?

Jul 30, 2020

Anket, otoparkların plaka tanımanın araç sahipleri ve otopark işletmecileri tarafından giderek daha fazla tercih edildiğini göstermektedir. Verimli ve akıllı işlevleri, araçların hızlı bir şekilde geçmesini sağlayabilir ve kullanıcıların yoğun saatlerde giriş ve çıkışlarda sırada beklemesini önleyebilir; geliştirmek için giriş ve çıkış belgesi olarak plaka numaralarını kullanın Araç güvenli bir şekilde park edilir ve şarj boşlukları giderilir; kart yönetimi işi ortadan kalkar ve kullanıcıların kartı getirmeyi unutması sorunu ortadan kalkar. Öyleyse otopark plaka tanıma sisteminin pek çok işlevi var, bileşenleri neler?

ANPR system


Plaka tanıma sistemi. Otopark, temelde orijinal otopark sistemi ile aynıdır. Akıllı bariyerler, bariyer kontrol makineleri (bilet makinesi), yer algılama bobinleri, araç dedektörleri, elektronik ekranlar, güvenlik kabini, gözetleme kameraları ve otopark yönetim bilgisayarlarından oluşur. Bu, daha yüksek işlevsel gereksinimleri olan otoparklarda kameraların ve bariyer kontrol makinelerinin izlenmesini gerektirir. Daha sonra COMA, plaka tanıma için temel ekipmanı tanıtacak.

1. Gözetim kamerası. Buradaki gözetleme kamerası, otoparkın genel görüntü karşılaştırma kamera işlevinden çok farklıdır. Park yeri için özel bir plaka tanıma kamerasıdır ve video yakalama, görüntü ön işleme, plaka algılama, plaka bölümleme ve karakter tanımayı tamamlar. İzleme ve karşılaştırma, görüntü sıkıştırma, veri iletimi ve diğer karmaşık bilgisayar görüntü işleme teknolojisi, sistem tanıma hızı hızlı, güvenilirlik yüksektir, ekipman iki giriş videosunun plakasını ayrı ayrı tanıyabilir.

COMA ANPR


2. Ek ışık. Plaka tanıma, otoparkın saha ortamında çok yüksek gereksinimlere sahiptir. Yetersiz ışık olması kaçınılmazdır. Ek ışık, plaka tanıma kamerasının plakayı başarılı bir şekilde yakalamak için yeterli ışığa sahip olmasını sağlayabilir.