Ana sayfa > Haberler > İçerik

Taşıt Yönetim Sisteminin Tanıma Hızını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

May 21, 2019

Çok sayıda trafik akışına sahip araçlar, araç yönetim sistemini tanımlamak için otomatik plakayı kullanır. Ekipman kullanımında, sistem tanımlama anomalileri ortaya çıkacak ve tanıma oranı düşecektir. Peki tanıma oranını etkileyen faktörler nelerdir?


ANPR1 (1)


İlk önce, plaka tanıma kamerası yanlış yerleştirilmiş.

Plaka tanıma kamerası uygun aralığa monte edilmelidir. Kamera bir tanıma aralığına sahip olduğundan, plaka tanıma belirtilen mesafenin ötesinde tanınamaz.

İkincisi, araba hızı çok hızlı

Araç hızı çok yüksekse, plaka görüntüsünü ve tanıma oranını yakalamak için plaka tanıma kamerasını etkiler. Bu nedenle, genel araç erişim hızı access10km / s olmalıdır.

Üçüncüsü, plaka kısmen eksik

Plaka plakası verniklendiğinde, aşınma şiddetlidir ve plakanın yüzeyi kirletici maddeler tarafından tıkanır, tanıma etkisi azalır ve tanımlamada sorunlara yol açar.

Dördüncü, Çevresel değişim

Işığın görünürlüğünü etkileyen yağmur, kar, sis vb., Plaka tanıma kamerasının net bir görüntü elde edememesi de tanıma başarı oranını etkiler.

Beşinci olarak, arkasındaki araba öndeki arabayı izlemeye çalıştı

Plaka tanıma aracı yönetim sistemi genellikle sadece bir arabayı bir kutbu destekler, aşağıdaki araba giriş sistemi tanınmaz.


ANPR