Ana sayfa > Haberler > İçerik

Akıllı Kontrol Otopark Yönetim Sisteminin Bileşenleri Nelerdir?

Jul 10, 2019

Günümüzde araç erişimini her yerden kontrol eden otopark yönetim sistemini görebilirsiniz. Araçların artmasıyla birlikte gittikçe daha fazla yer otopark yönetim sistemine ihtiyaç duyuyor. Coma, park yönetim sisteminin hangi bölümlerinden oluştuğunu tanıtacaktır.


Ticket system(5)Coma akıllı park yönetim sisteminin parçaları nelerdir?

kontrol Merkezi

Yönetim kontrol merkezi yüksek performanslı endüstriyel bilgisayar, yazıcı ve park sistemi yönetim yazılımından oluşmaktadır. Yönetim kontrol merkezi, giriş ve çıkış ekipmanı tarafından toplanan bilgilerin işlenmesinden, bilgilerin işlenmesinden, park yönetim ekipmanının kontrol edilmesinden ve bilgilerin müşteri gereksinimlerine göre işlenmesinden, yönetim tarafından kullanıcı için rapor edilmesinden sorumludur. Bu bölümde ağırlıklı olarak kullanılan arayüz dönüştürücüler genellikle 485 dönüşüm kartı, TCP / IP hub'ı, park kartı yayıncısı ve diğer cihazlardır.

Giriş ekipmanları

Giriş ekipmanları görüntü yakalama sistemi, akıllı dolgu ışığı, bariyer kapısı, otopark giriş ve çıkış kontrol makinesi, araç dedektörü, otomatik kart düzenleme sistemi, uzun mesafe kart okuma cihazı vb. araçların park yerine girmesi. Kapıyı doğrulayın ve otomatik olarak açın; kartı geçici araca verin, giriş zamanını, araç bilgilerini alın ve kapıyı otomatik olarak kaldırın. Bu bölüm bazen otopark yönetim sistemini park alanı görüntüleme sistemini kurmalı ve bazıları park yeri yönlendirme sistemini kurmalıdır.

Ekipmandan çık

Çıkış ekipmanları görüntü yakalama sistemi, akıllı dolgu ışığı, bariyer kapısı, otopark giriş ve çıkış kontrolörü, araç dedektörü, uzun mesafe kart okuma cihazı, geçici metre, vb. Esas olarak dışarı araçların iç tanımlama otomatik sorumludur park yeri. , kimlik doğrulama ve otomatik açık kapılar; geçici araçlar için faturalandırma, şarj ettikten sonra otomatik kaldırma kapıları.


çalışma prensibi

Aylık kartlı araç park yerine girdiğinde, giriş kontrol makinesi aracın girişini ve kartın geçerli olup olmadığını tespit eder. Geçerliyse, kapı açılır ve araç park yerine girebilir. Kamera aracın fotoğrafını çeker ve yönetim bilgisayarında saklar. Araç park yerinden ayrıldığında, çıkış kontrol makinesi aracın varışını otomatik olarak algılar ve kartın geçerliliğini belirler. Geçerliyse, kapı açılır ve çıkış kamerası aracı yakalamak için tetiklenir ve araç park yerinden ayrılabilir.

Geçici araç park yerine girdiğinde, geçici kart giriş kontrol makinesinden alınır, giriş kamerası aracın fotoğrafını çeker ve bilgisayarda saklar ve kontrolör aracın giriş ve iletim zamanını kaydeder. bilgisayara zaman. Otoparktan çıkarken, giriş kontrol makinesi bunun geçici bir kart olduğunu tespit ederek sürücünün ücreti ödemesini ister. Geçici araç geçici kartı güvenlik görevlisine iade etmeli ve ücreti ödemelidir. Güvenlik onayından sonra sürücü gidebilir.