Ana sayfa > Haberler > İçerik

Erişim Araçlarını Yönetmek için Akıllı Park Sistemini Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Jun 30, 2020

Bugün, hızlı ekonomik kalkınma ile birlikte, araba sayısı da artmakta ve bu da kentsel trafik tarama üzerinde çok fazla baskı oluşturmaktadır. Arabalardaki dalgalanma&"zor park GG" sorununu getiriyor; ve kentsel otoparklara olan talep. Bugün teknolojinin gelişmesiyle birlikte, birçok otoparkın zaten kendi akıllı yönetim araçları var: akıllı otopark sistemleri. Peki otopark neden akıllı otopark yönetim sistemini yaygın olarak uygulamalı ve faydaları nelerdir?

ANPR management system


Otopark sisteminin yönetim tarafından tercih edilmesinin nedeni, temel olarak aşağıdaki çoklu uygulama avantajlarına sahip olmasıdır:


İlk olarak, otopark fonlarının kaybını etkili bir şekilde önleyebilir


Geleneksel manuel nakit şarj modelinde birçok kusur vardır. Bir yandan, iş verimliliği düşük ve yoğunluk büyüktür. Öte yandan, finansal boşluklara veya nakit akışı kaybına neden olmak kolaydır. Buna karşılık, modern otopark yönetim sistemlerinin tümü bilgisayar ücretlerini kullanır ve hataları veya hile yapmamak için her ödemeyi bilgisayar üzerinden onaylar, sayır ve kaydeder.


İkincisi, araç güvenliğini etkili bir şekilde sağlamak.


Geleneksel yönetim modeli günlük kullanımda bir dizi sorunla karşı karşıyadır. Bunlar arasında güvenlik sorunları özellikle belirgindir. Örneğin, manuel kart gönderme ve alma, otopark yönetimi üzerinde birçok etkisi olacak ve aynı zamanda sahibinin mülkünün güvenliğini garanti edemeyen kayıtların atlanmasına neden olabilir. Akıllı otopark yönetim sistemi otomatik olarak tüm park kayıtlarını kaydeder ve ayrıca görüntü karşılaştırma, araç yakalama ve diğer işlevlerle donatılmıştır. Giriş ve çıkış, sahibinin güvenliğini sağlamak için bilgileri karşılaştıracaktır.


Üçüncü olarak, park yerlerinin etkili kullanımını teşvik etmek


Park rehberliği, otopark yönetim sisteminde önemli bir teknolojidir. Park yeri bilgisi, her park yerine bir park yeri detektörü takılarak elde edilir ve araç sahibini, park sahibine belirlenen yere yönlendirmek için veri işleme yoluyla araç sahibine verilir. Bu park sistemi teknolojisi, araç sahiplerinin hızlı bir şekilde park yerleri bulmasına, rezervasyon / rezervasyon yapmasına, otopark sıkışıklığını etkili bir şekilde önlemesine, park verimliliğini artırmasına, araç cirosunu hızlandırmasına, park ekonomik verimliliğini artırmasına, müşteri memnuniyetini artırmasına ve iyi bir park yeri imajı oluşturmasına yardımcı olabilir.

parking


Dördüncü, etkili otopark sipariş korumak


Yerli akıllı park yönetim sisteminin üç ana formu vardır: plaka tanıma, kart çıkarma, Bluetooth tanıma, araçlar hızlı bir şekilde girip çıkabilir, bu da otoparkın giriş ve çıkışındaki tıkanıklığı etkili bir şekilde hafifletebilir. Kartı alması gereken araçlar kartı veya bileti kendileri alabilir ve dışarı çıkarken ücreti manuel olarak ödeyebilir. Plaka tanıma yöntemini kullanarak, dahili araçlar durmadan park edilebilir ve harici araçlar, kart / bilet alma hantal süreci olmadan sadece görünüm için ödeme yapmalıdır.