Ana sayfa > Haberler > İçerik

Otopark Metre Tarihçesi

Jun 08, 2017

Otoparkmetre nedir?

Otoparkmetre , bir aracı sınırlı bir süre için belirli bir yere park etme hakkı karşılığında para toplamak için kullanılan bir cihazdır . Parkmetreler belediyeler tarafından , genellikle trafik ve hareketlilik yönetimi politikalarıyla ilgili olan entegre sokak park politikalarını yürürlüğe koyma aracı olarak kullanılabilir , ancak gelir için de kullanılır.

blob.png


Otoparkmetre için erken patent

Ağustos 30,1928, Toger W. Babson.


İlk çalışan otopark metre

1935 yılında, Holger George Thuesen ve Gerald A. Hale, Black Maria adını verdi .


Dünyadaki otopark sayacı

Parkmetre gittikçe daha fazla önem kazanıyor. Bu sadece ödemeli ve sergilenen park etme makinesi değil, aynı zamanda kentsel yönetim sisteminin de vazgeçilmez bir parçası.

Farklı yerlerde, farklı adlara sahiptir. Sokakta parkmetre, şehir parkmetre ve parkmetre sayaçlarını bulabilirsin, hepsi hayatımıza elverişli. bir anda birçok otopark metre. Birkaç on yıl sonra, elektrik park metre ve güneş park metre çıktı, biz sadece ofise oturup yazılımı açın, o zaman otoparka nasıl çalıştığını biliyorsunuz.Şimdi otopark sadece para parkmetre, kağıt para parkmetre, kredi ve bankamatik kartı parkmetre değil. Hatta mobil ödeme ile ödeme yapabilirsiniz.


Otoparkmetre ihtiyacınız varsa, lütfen çekinmeyin   Bize Ulaşın