Ana sayfa > Haberler > İçerik

Akıllı Park, Gerçek Zamanlı Otopark Bilgileri ile Yardım , Ve , Teknoloji Park Geleceği Olmak

Sep 17, 2018

Akıllı Park, Gerçek Zamanlı Otopark Bilgileri ve Park Etmenin Geleceği Olmak Üzere Teknoloji Destekli

Bu araştırma hizmetinin amacı, Avrupa ve Kuzey Amerika'daki otopark endüstrisine ve paydaşlarına stratejik bir bakış sağlamaktır . Çalışma, park işletmecilerinin, park uygulama sağlayıcılarının, otomobil üreticilerinin ve operasyonel entegrasyon üzerindeki etkilerinin anahtar operasyonel stratejilerini analiz etmektedir. Avrupa ve Kuzey Amerika'daki büyük otopark işletmecilerinin ve otopark uygulama sağlayıcılarının operasyonel iş modellerini anlamak için bir girişimde bulunuldu . Çalışma aynı zamanda biletleme, araç plaka tanıma ve park yeri kullanılabilirliği alanlarında kullanılan büyük park teknolojilerini de içermektedir. Kentlerdeki hareketliliğin önemli bir öğesi olarak kabul edilen geleneksel ve modern otopark endüstrisinin bir karşılaştırmasını çiziyor.

Smart-Parking.png


Park Endüstrisinin Evrimi

Park tesisleri yeşil ve akıllı gidiyor ve akıllı telefonlar ve mobil cihazlar için yeni park uygulamalarında patlama yaşıyor ve nakit ödemelerinden ePayment'e geçiyor.

Otopark Yönetimi: Park Endüstrisi Evrimi, Avrupa ve Kuzey Amerika , 1990–2015

1990'lar - Elle işletilen park endüstrisi
Park personeli
Kağıt bazlı bilet
Mekanik Park
Park sayacı
Sıfır Otomasyon
Nakit Bazlı Ödemeler

2000 - Önemli otomasyon seviyesi
Otomatik Park Sistemleri
Plaka Tanıma
EV Şarj Olanakları
Önyükleme Makineleri
Akıllı kartlar
Teknolojiler - RFID, CCTV

2010 - Web tabanlı hizmetlerin ve yeni teknolojilerin entegrasyonu
Ön kitap sistemi
Merkezi Ağ Yönetim Sistemleri
Park Rehberliği
Seyir Yardımı
Mobil Ödeme Teknolojisi

2015'in Ötesi - Akıllı park, hizmetlerin konsolidasyonu
Gerçek zamanlı park
Bulut tabanlı hizmetler, ödemeli metin, ödemeli konuşma, telefonla ödeme
Ödeme ve rezervasyon için mobil uygulamalar
Park Analitiği
Araç içi otopark rezervasyonu
Kablosuz Sensör Entegrasyonu

Yönetici Özeti — Temel Bulgular ve Gelecekteki Görünüm

Otopark Yönetimi: Önemli Bulgular ve Gelecekteki Görünüm, Avrupa ve Kuzey Amerika , 2013–2020

Piyasa durumu
şimdiki
5 önemli küresel otomotiv OEM'si park endüstrisine, otopark uygulamalarında, otoparklarda veya altyapı sağlayıcılarında farklı entegrasyon alanlarında yatırım yapmış veya ilgi göstermiş ve portföylerini genişletmiştir.
gelecek
En az X'den Xa'ya kadar OEM'lerin otopark sektörüne girmesi ve entegrasyon konusunda daha yüksek bir seviye sergilemesi bekleniyor.

Trendler
şimdiki
Otopark sektöründe bir trend, bağlantı ve erişilebilirliktir. Avrupa'daki ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki büyük park işletmecileri, müşterilerin park alanları bulmalarına, boş alanların maliyeti ve kullanılabilirliklerine ve yer ayırtmalarına yardımcı olmak için gerçek zamanlı otopark bilgi sağlayıcıları ile işbirliği yapmaktadır.
gelecek
Daha entegre olmak ve otomotiv, iletişim, altyapı ve teknoloji sağlayıcılarından gelen katılımcıları bir araya getirmek için park etmek. Otopark, şehirlerde hareketlilik için uygun bir nokta ve güvenilir bir gelir oluşturma modeli olacaktır.

Çözümler
şimdiki
ABD otopark sektörü, X milyon kayıtlı ABD'li yolcu araçları için yıllık X $ - X milyar dolar harcıyor ve% X oranında karbondioksit emisyonunu artırıyor. Otopark alanları toplam 160 milyar metrekarelik beton ve asfalttır.
gelecek
SFpark, ParkIndy ve LA Express Park ™ gibi potansiyel kamu-özel ortak girişimlerden bir ya da daha fazlası, kullanılmayan otoparkların ve garajların kaldırılmasına ve geri dönüştürülmesine yardımcı olmuştur. Akıllı, gerçek zamanlı park yeri geleceği olacak.

teknoloji
şimdiki
Günümüzde park endüstrisi otomasyon çözümleri ve park rezervasyonları ve ödemeleri için temel düzey yazılım etkileri ile doludur.
gelecek
Gelecek trendler, M2M (makine-makine), IoT (Nesnelerin İnterneti), LBS (konum tabanlı Servisler), bulut tabanlı hizmetler ve cep telefonu gibi iletişim ve BT endüstrisinden uyarlanmış teknolojilerin dahil edilmesini sağlayacak. Entegre ve birlikte çalışacak temel uygulamalar.

Genel Bakış - Park Bilet Teknolojileri

Otopark rezervasyonlarına yönelik trendler online hale geliyor ve aynı zamanda geleneksel bilet teknolojilerine katma değer sağlayan mobil tabanlı rezervasyonlar ile destekleniyor.

Park Biletlerinde Kullanılan Teknolojiler
RFID (Radyo frekans tanımlama) Ön cam anahtar etiketleri: Son teknoloji ürünü erişim çözümü kullanımı kolaydır ve çevre dostu anahtar etiketlerinin montajı kolaydır ve PVC (polivinil klorür) içermez.
Telefonla ödeme (sms): Kablosuz Suit ile Impark ve LAZ otopark şirketleri tarafından kullanılır.
NFC (Yakın Alan İletişimi) Bilet olarak cep telefonu: Pazar yerine kağıtsız bilet. Uzun süreli park biletine basit bilet, örneğin, Viyana'daki Mobil Otopark Biletleri.
Peşin ödeme Otopark (Otomatik Plaka Tanıma): Calgary Park İdaresi, son derece gelişmiş kameralarla desteklenmiş bir ücretli plaka sistemi kullanır.
Contipark'tan P-Card gibi Akıllı Kart kullanma: Biletsiz park etme ve kolaylık ile çevrimiçi olarak izlenebilir.
Mobil uygulamayı kullanma: APCOA, park kullanımını ödemek için mobil uygulamayı kullanır.