Ana sayfa > Haberler > İçerik

Suudi Arabistan Müşterileri Otomatik Plaka Tanıma Park Sistemini Arıyor

May 23, 2019

Sıcak karşılama Suudi Arabistan müşterileri firmamızı ziyaret etti, otopark yönetim sistemi için bir projeye sahipler ve bilet dağıtma makinesi ve APM ile otomatik plaka numarası tanıma park sistemi konusunda istekliydiler.


Benzer şekilde, Sırbistan'ın en büyük alışveriş merkezinde otopark yönetim sistemi projesini de tamamladık. Bilet dağıtma makinası ve APM ile park sistemi otomatik plaka numara tanıma park sisteminin detaylarını sunduk.ANPR (LPR olarak da bilinir) otopark sistemi nasıl çalışır?

1. Giriş prosedürü

Girişin önünde, bariyerin hemen önünde bir araç duruyor. Sensör varlığını tespit eder ve özel bir kamera plaka, giriş tarihini ve saatini otomatik olarak tanır ve kaydeder. Uzaktan yönetim sistemi kamera tarafından sağlanan verileri toplar ve veritabanına girer. Zaten kayıtlıysa, abonenin üyelik bilgileri ve rezervasyon verileri eklenir. Giriş bariyeri, sürücünün otoparka erişmesine izin verecek şekilde yükseliyor. Bir araç güvenlik sensörünü geçtikten sonra bariyer otomatik olarak iner. Çevrimiçi bir hesaba kayıtlı araçların sürücüleri, engelsiz olarak belirtilen otoparklara girebilir ve çıkabilir. Otopark ücretleri, otomatik olarak belirlenmiş kredi / banka kartlarından düzenli aralıklarla çevrimiçi hesap üzerinden borçlandırılmaktadır.


2. İşlemden çıkın

Bir araç çıkışta, bariyerin hemen önünde durur. Sensör varlığını ve

tahsis edilmiş kamera plakadaki bilgileri ödeme bilgisine veya aracın veri tabanındaki listesine göre doğrular (örneğin, aboneler). Yönetim sistemi, doğru ödemeyi onaylar veya çıkmayı etkinleştirmek için ödeme yapmadan park etme hakkını onaylar. Çıkış bariyeri yükselir ve sürücünün otoparktan ayrılmasına izin verilir. Bir araç güvenlik sensörünü geçtikten sonra bariyer otomatik olarak iner.

ANPR


COMA park çözümü ve park yönetimi detayları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçin. www.coma-carparking.com