Ana sayfa > Haberler > İçerik

Plaka Tanıma Sistemi Otoparkların Yönetimini Değiştiriyor

Aug 06, 2020

Teknolojinin artan gelişimi ile' insanların günlük yaşamına pek çok kolaylık getirirken birçok sorunu da çözmektedir. Dışarı çıkarken park etmenin zorluğu bunlardan biridir. Teknolojinin gelişmesi sayesinde, otopark yönetimi, plaka tanımanın otomatik yönetimi çağına girmiş ve otoparkın yönetimi dünyayı sarsan değişikliklere uğramıştır.

ANPR


Akıllı plaka tanıma sistemi, plaka bilgilerini hızlı bir şekilde tanımlamak için gelişmiş plaka tanıma algoritmaları kullanır. Otoparka giren araçlar durmadan geçebilmekte ve giriş, araçların sırada bekleme süresini büyük ölçüde azaltmaktadır. Sistem genellikle bir plaka tanıma kamerası, ilgili fatura yazılımı, geçiş ücreti görüntüleme ekranları ve akıllı bariyerlerden oluşur. Günümüzde otopark yönetiminin ana sistemidir. Sistemin tamamı giriş ekipmanı, çıkış ekipmanı, ücret yönetim ekipmanı ve görüntü karşılaştırma ekipmanını içerir. Akıllı plaka tanıma sistemi sayesinde araçlar durmadan girip çıkabilir. Geçici araçlar, durmadan ve ücret ödemeden otomatik olarak serbest bırakılır. Tüm plaka tanıma otopark sistemi yapısı basit, sağlam ve güvenilirdir ve kurulumu, bakımı ve kullanımı kolaydır.

ANPR system


Birçok büyük otoparkta büyük bir günlük trafik akışı ve büyük miktarda veri vardır. Bu, akıllı plaka tanıma sisteminin güvenliğinin yüksek gereksinimlere sahip olmasını gerektirir. Akıllı plaka tanıma sisteminin profesyonel bir üreticisinin seçilmesi, park yeri için en güvenli korumayı sağlayabilir, böylece sahipler rahatlayabilir ve park yeri yöneticisi bu konuda endişelenebilir.


Günümüzde birçok otopark ekipmanı üreticisi, insansız otopark, hızlı gelişme ve insanlara akıllı, güvenli ve rahat park etme yaşamı sağlama hedefiyle yenilikler yapmaya devam ediyor.