Ana sayfa > Haberler > İçerik

Akıllı Otopark için Katılımsız Park Yönetim Sistemi Nasıl Çalışır?

Aug 07, 2019

Otopark için katılımsız otopark yönetim sisteminin sürekli iyileştirilmesi ile katılımsız otoparkların ortaya çıkması, ürün teknolojisini büyük ölçüde geliştirdi ve tanımlama ve taşıma gibi sorunları etkin bir şekilde çözdü. Sermaye maliyeti açısından, gözetimsiz bir otopark sisteminin kullanılması, park etme işlemlerinin maliyetini büyük ölçüde azaltacaktır ve akıllı otopark inşaatının cazibe merkezlerinden biridir. Park yönetim sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. www.coma-carparking.comANPR2


Akıllı otopark katılımsız otopark sistemi nasıl çalışır:

Aylık kart kullanıcısı araç park yerine girdiğinde, giriş kontrol makinesi aracın girişini aktif olarak tespit eder ve kartın geçerli olup olmadığını tespit eder. Geçerliyse, COMA bariyer kapısı otomatik olarak açılır ve araç park yerine girebilir. Kamera aracın fotoğrafını çeker ve yönetim bilgisayarında saklar. Araç gidince, çıkış kontrol makinesi aracı otomatik olarak algılar ve kartın geçerliliğini belirler. Eğer geçerliyse, kapı açıldı ve aracı yakalamak için çıkış kamerası tetiklendi ve ardından araç ayrıldı.


Akıllı otopark katılımsız park sistemi donanımlarından oluşur:

İlk olarak, yönetim merkezi

Yönetim kontrol merkezi, yüksek performanslı endüstriyel bilgisayar, yazıcı ve park sistemi yönetim yazılımından oluşmaktadır. Yönetim kontrol merkezi, giriş ve çıkış ekipmanı tarafından toplanan bilgilerin işlenmesinden, bilgilerin işlenmesinden, ekipmanın kontrol edilmesinden ve bilgilerin gerekli raporda işlenmesinden sorumludur.

İkincisi, giriş ekipmanı

Giriş ekipmanı, görüntü yakalama sistemi, akıllı ışık, bariyer kapısı, otopark giriş ve çıkış kontrol makinesi, araç dedektörü, otomatik kart düzenleme sistemi, uzun mesafeli kart okuma cihazı vb. park alanına giren dahili araçlar. Geçidi doğrulayın ve otomatik olarak açın, kartı geçici araca verin, giriş zamanını ve araç bilgilerini alın, ardından kapı otomatik olarak açılır. Bu bölümün bazen park yeri yönetim sistemi park alanı görüntüleme sistemini kurması ve bazılarının park yeri indüksiyon sistemini kurması gerekir.

Üçüncüsü, ekipmandan çık

Çıkış ekipmanı, görüntü yakalama sistemi, akıllı ışık, bariyer kapısı, otopark giriş kontrolörü, araç dedektörü, uzun mesafe kart okuma cihazı, geçici sayaç vb. , kimlik doğrulama ve otomatik açık kapı, geçici araçlar için ücret, şarj işleminden sonra otomatik olarak kapıyı aç.