Ana sayfa > Haberler > İçerik

Akıllı Park Sisteminin Yaygın Başarısızlığı Nasıl Çözülür?

May 16, 2019

Günümüzde, birçok otopark akıllı park sistemi ile donatılmıştır, akıllı park sistemi genellikle giriş kontrol makinesi, çıkış kontrol makinesi, otomatik bariyer kapısı, sensör bobini, artık ekran, görüntü tanıma ekipmanı, sistem yazılımı, yönetim iş istasyonu vb. .

Aşağıdakiler, park sisteminin sadece bakım amaçlı sık görülen arızalarıdır.

Otopark plakası tanıma ekipmanı, numarayı açıkça tanımlayamıyor

Araç plaka alanı tanımlamasının zorluğu esas olarak toplanan görüntülerden geliyor.

Toplanan plaka görüntülerinin çeşitliliği ve yağmur, sis, ışık ve diğer faktörlerin etkisinden dolayı, bazı plaka görüntülerinin kalitesi farklıdır.

Bu durumda, görüntü net bir şekilde odaklanabiliyorsa, tanıma sonuçları tatmin edilebilir.

Bunun park sisteminin ışığa duyarlı kısımları için bazı gereksinimleri vardır. Kamera ayrıca bazı yapılandırma geliştirmelerine ihtiyaç duyuyor. Ekran çözünürlüğü, renkli masaüstü boyut ayarlama.

ANPR1


Akıllı park sistemi aracı tanımladı, ancak kapı yükseltilmedi

Anahtar terminalinin sıkıca bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin; Anahtar terminalinde anahtar sinyal çıkışı olup olmadığını kontrol edin. Şalter sinyali çıkışı yoksa, palet freni kontrol rölesi arızalıdır. Kontrol makinesinin kontrol kartını değiştirin; Fren hala açılamıyorsa, şerit freninin ölü olup olmadığını kontrol edin.

道闸实图

Araç geçti ama kapılar kapanmadı

Muhtemel sebepler: Zemin algılama bobininin ya da hasar görmüş ya da kırılmış bobinin yanlış yerleştirilmesi; Araç dedektörü güç kaynağının gücü yetersiz (Max250mA) veya indüksiyon hassasiyeti yanlış ayarlanmış (çok yüksek veya çok düşük); Zemin dedektörü ve kapı denetleyicisi arasındaki arabirim bağlı değil veya temassız.

Park sisteminin LED göstergesi görüntülenmiyor

LED güç kaynağının normal olup olmadığını kontrol edin; LED çipinin normal olup olmadığını kontrol edin.

Sesli mesaj yok

Ses çipini kontrol edin; Potansiyometreyi kontrol edin.