Ana sayfa > Haberler > İçerik

Plaka Tanıma Park Sistemi Nasıl Doğru Plakayı Tanır?

May 22, 2020

Son yıllarda yapılan tanıtım ile birlikte, plaka tanıma otopark sistemi hayatımızda yaygın olarak kullanılmıştır. Hızlı trafik hızının avantajları sayesinde akıllı ulaşımımızın gelişmesine önemli katkılarda bulunmaktadır.


   


Plaka tanıma park sisteminin doğruluğunu nasıl sağlayabiliriz? Basitçe söylemek gerekirse, aracın arka plaka tanıma artırmaktır. Mevcut plaka tanıma otopark sistemi sadece ön plaka kapmak. Ön plaka tanıma sonucu tektir ve arka plaka tanıma artışı çift tanıma etkisine sahiptir.


ANPR parking


Araç sahaya girdiğinde, plaka tanıma otopark sistemi orijinal plaka tanıma yöntemine göre aracın ön plaka plaka numarasını tanır. Araç otoparka girdikten sonra aracın arka plakası ek bir kamera ile tanınır. Tanıma doğruysa, sonuç tutarsızsa, tanıma hatası olarak kabul edilebilir. Şu anda, plaka tanıma doğruluğunu artırır, elle gözden geçirilmesi gerekir.


Plaka tanıma otopark sistemi arka plaka tanıma ekleyerek, plaka tanıma doğru oranı sağlayarak, aynı zamanda plaka tanıma doğru oranı sorunu çözmek için geçerli bir yöntemdir çift tanıma etkisi elde eder.