Ana sayfa > Haberler > İçerik

Otopark Yönetim Sistemi Otoparkta Nasıl Improtant Rol Oynar?

Jun 04, 2020

Otoparkı yönetmek zor mu? Park yönetim sistemi yardımcı olmak için!

Son yıllarda alışveriş merkezlerinde, komolojik binalarda ve dairelerde birçok akıllı otopark yönetim sistemi kullanılmaktadır. Ancak, birçok otopark yönetim sistemleri hala birçok sorun var. Örneğin, park için uzun kuyruklar vardır, hiçbir park yeri girişinde bulunabilir, ve araba almak zordur.

 ANPR system


Koma plaka tanıma ürünleri, araç girip çıkarken durma ve kaydırma ihtiyacının neden olduğu trafik sıkışıklığını çözen geleneksel kimlik kartı teknolojisinin yerini almak için akıllı plaka tanıma sistemini kullanır. Buna ek olarak, bu ürünün yüksek çözünürlüklü kamera gerekli donanım ve yazılım entegre ve yardımcı ekipman olmadan işlevini tamamlayabilirsiniz. Aracın plaka numarasını, plaka rengini ve giriş çıkış süresini belirleyebilir, aracın otomatik yönetimini gerçekleştirebilir, insan gücünden tasarruf edebilir, verimliliği artırabilir ve otopark ve giriş ve çıkış personeli için birçok sorundan tasarruf edebilir.

ANPR parking  


Araç sahiplerinin kafasını karıştıran bir diğer sorun da, bazı otoparklarda, özellikle de yabancı olan bazı büyük yeraltı otoparklarında, araba bulmanın çok büyük bir sorun olmasıdır. Araç sahibi otoparktan ayrılacakken, genellikle arabayı bulmak uzun zaman alır ve araç sahibi otoparkta geçirilen artan süre de güvenlik riskini artırır. Bu durumda, akıllı otopark yönetim sistemi her park alanının önüne bir kamera yükler. Araç park alanına park edildikten sonra, kamera aracın resim bilgilerini işleme için otopark yönetim sistemine iletir, plaka bilgilerini ayıklar ve veritabanına kaydeder. Diğer bazı yardımcı self servis cihazlar aracılığıyla, araç sahibi aracı almadan önce self servis araç arama cihazı ile aracın plaka numarasını girebilirsiniz. Sistem hızlı ve doğru bir şekilde aracın park konumunu görüntüleyebilir ve en hızlı rotayı elde etmek için sahibine rehberlik edebilir. Bu fonksiyon kullanışlı, verimli, hızlı ve güvenlidir.