Ana sayfa > Haberler > İçerik

Yol kenarı park sisteminin kaç bölümü?

Dec 25, 2018

Yol kenarındaki park sistemi, akıllı şehir ulaşım sisteminin önemli bir parçasıdır ve kentsel sorunları çözmenin en iyi yoludur. Akıllı yol kenarı park sistemi, kentsel trafik sıkışıklığını büyük ölçüde azaltabilir, kavşakların geçiş süresini azaltabilir, yol işgalini azaltabilir, kirliliği azaltabilir ve gürültüyü azaltabilir. Şehirdeki tüm park alanlarının kapsamlı ve etkili kontrolü ve yönetimi için kullanılan park tesislerinin yeniden kullanım oranını iyileştirin. Çeşitli web siteleri, yayın, geniş ekran, APP, mobil cihaz itme, araç içi ekipman vb. Kullanılarak, sürücünün park yeri konumunu ve bilgilerini bulması ve bilgileri izlemesi ve sayması uygundur. otopark yönetimi daha standart hale getirmek için. Düzenli olarak park yeri kullanımını iyileştirin.

Sokakta park etme sistemi dört bölümden oluşur: bir veri toplama sistemi, Veri iletim sistemi, Veri yönetim sistemi ve Veri dağıtım sistemi.

1. Veri toplama sistemi

Her bir park alanının veri bilgi toplama sistemi, esasen elektronik donanım istatistiklerini kullanarak, her park yeri cihazının bilgi ekipmanını günlük park alanı, ithalat ve ihracat süresi, en yoğun zaman, park süresi vb. İçin kullanarak gerçek zamanlı olarak toplar. İlgili veri tabanını oluşturmak için İnternet veri toplama ve entegrasyonunu kullanın.

2, veri iletim sistemi

Bu sistem park alanını ve yönetim merkezini birbirine bağlayan bir köprüdür. Park yeri nispeten dağınık olduğu için, veri iletimi, özellikle kablosuz bağlantıyla desteklenerek kablo için çok önemlidir, çünkü kablosuz iletişim erteleme eğilimindedir, veri kaybına ve kablo iletim karşılaştırmasına neden olur. Güvenlik kablolu ve kablosuz yayınlar, bir dizi beklenmedik durumu önlemek için birbirini tamamlar.

3. Veri Yönetim Sistemi

Veri yönetim sistemi tüm sistemin merkezi, beyin, CPU, her bir park yeri tarafından iletilen gerçek zamanlı veri bilgisini alıyor, saklıyor, işliyor ve diğer elektronik platformlarla bilgi kanalları oluşturmak için, özellikle Her park yeri hakkında bilgi. Bulut verilerinin paylaşılması ve işlenmesi halkın sorgulanmasını kolaylaştırır, arabanın sahibini gezebilir, park alanının gerçek zamanlı sorgusunu ekleyebilir ve veri istatistikleri, analiz, sorgulama ve alma gibi işlevleri gerçekleştirebilir.

4, veri yayın sistemi

Veriler toplanır, iletilir ve tüm gösterim sürecine işlenir. Ekran nihai amaçtır. Bu nedenle, verilerin serbest bırakılması özellikle önemlidir. Veri yayınlama veri ile vatandaşlar arasında bir köprüdür. Özellikle park bilgilerini göstermek ve kullanıcılar için park etmek için kullanılır. Kolaylık. Çeşitli web siteleri, yayın, geniş ekran, APP, mobil cihazlar vb. Yoluyla veri bilgileri dağıtılır ve şehrin tüm köşelerini kapsayacak şekilde çeşitli bilgiler çapraz aktarılır.