Ana sayfa > Haberler > İçerik

Akıllı Plaka Tanıma Sistemi Nasıl İyi Bir Park Ortamı Yaratır?

Jul 02, 2020

Akıllı plaka tanıma sistemi insanlar için iyi bir park ortamı yaratır ve akıllı şehirlerin gelişmesine yardımcı olur


Araçların sürekli büyümesiyle, plaka tanıma teknolojisi de talebe uyum sağlamak için sürekli gelişiyor. İnsanları hızlı bir şekilde durdurmak için plaka tanıma teknolojisinin kullanılması çeşitli park şirketlerinin odağı haline gelir. Akıllı ulaşım inşaatının özü, insanlar için iyi bir park ortamı yaratmak ve şehrin uyumlu ve sürdürülebilir kalkınmasını teşvik etmek için ileri teknoloji ve akıllı park sistemini kullanmaktır.

ANPR


Akıllı plaka tanıma sistemi insanlar için iyi bir park ortamı yaratır ve akıllı şehirlerin gelişmesine yardımcı olur


Akıllı otopark plaka tanıma sisteminin uygulanması otoparkın geleneksel yönetim modunu değiştirdi. Sahipler durmadan park yerine girip çıkabilirler. Belirlenen araçlar sayesinde bariyer kapısı otomatik olarak açılarak araçların avluya girip çıkmasına izin verir. Buna ek olarak, otopark yönetimi de gözetimsizdir. Araçlara plaka tanıma sistemi üzerinden serbestçe erişilebilir. Yöneticilerin kutuda kart yayınlamasına veya kart yönetmesine gerek yoktur. Yönetim personelinin sıkıcı işlerini azaltın ve otopark zamanından ve işçilik maliyetlerinden tasarruf edin.

ANPR parking

Akıllı şehirlerde on binlerce proje tamamen hayata geçirildi. Bunlar arasında plaka tanıma, akıllı şehirlerin gelişmesine büyük katkı sağlayan akıllı ulaşım alanında önemli bir uygulama teknolojisidir. Birçok üreticinin otopark sistemine plaka tanıma teknolojisi uyguladığı ve orijinal kağıt bilet yönetiminin yavaş yavaş değiştirildiği anlaşılmaktadır. Plaka tanıma sistemi, herhangi bir ortamda aracın plaka numarasını yakalamak için yüksek tanımlı bir plaka tanıma kamerası kullanır. Aynı zamanda, araç modellerinin yakalanmasını ve otoparkın park verimliliğini büyük ölçüde artıran&# 39 görüntülerini çekmeyi destekler.