Ana sayfa > Haberler > İçerik

Otoparkta Park Rehberlik Sisteminin Önemi Nedir?

Jul 02, 2019

Park yönlendirme sisteminin çalışma prensibi şöyledir: rıhtım bilgi toplama cihazı, park yerinin her giriş ve çıkışında gerçek zamanlı olarak giriş ve çıkış araçlarını tespit eder ve park yerinin park yeri değişim verilerini toplar. COMA, otoparkınıza iyi bir park yönlendirme sistemi sağlayabilir.


停车引导3


Otomobil sahipliğindeki hızlı artışla birlikte, kentsel otomobiller ve park yerleri arasındaki çelişki giderek daha belirgin hale geldi. Şehirlerde, bodrum otoparkları ve çok katlı zemin otoparkları daha az yer kaplar ve daha fazla tesis içi park yeri, kentsel park baskısını hafifletmenin ana aracı haline gelmiştir. Ancak, yerinde otoparkların çoğu hala hem parker hem de otopark yönetimi için büyük sorun olan orijinal manuel yönetim aşamasındadır.


停车引导5


Mevcut otoparktaki ortak sorunlar:

Otoparkta hala birçok park yeri mevcuttur. Yönetici hiçbir şey bilmiyor ve sadece manuel denetime güvenebilir.

Parkçı otoparka girdikten sonra park yerine park pozisyonuna hızlıca giremez. Sadece ana şeridin kaynaklarını almakla kalmaz, aynı zamanda alanın içindeki trafik sıkışıklığına da neden olan, alandaki düzensiz akışta boş park alanını bulabilir.

Yöneticiler trafik hacmini farklı dönemlerde zamanında hesaplayamazlar ve park yeri kaynaklarının zaman içinde tahsisini optimize edemezler, bu da otoparkların düşük kullanımına neden olur.

Park yönlendirme sistemi nasıl çalışır:

Park bilgi toplama cihazı, park yerinin her girişinde ve çıkışında gerçek zamanlı olarak giriş ve çıkış araçlarını tespit eder ve park yerinin park yeri değişim verilerini toplar. Park yeri değişiklik verileri, park yönlendirme sistemi tarafından, park yönlendirme kontrol sistemi tarafından işlenen kablosuz her bir iletişim ağı üzerinden iletilir, her park yerine karşılık gelen ücretsiz park verileri üretir ve ilgili bilgi ekran kartlarını böler. Daha sonra otoparka karşılık gelen boş park verisi kablosuz iletişim ağından geçirilir ve boş rıhtımı görüntülemek için ilgili bilgi ekranı kartı görüntülenir, böylece sürücüye her bir park yerinin etkili boşluk bilgileri verilir.


停车引导(英) (2)