Ana sayfa > Haberler > İçerik

Otopark Girişinde ve Çıkışında Plaka Tanıma Sisteminin Önemi Nedir?

Dec 05, 2019

Gelişmiş akıllı araç plaka tanıma sisteminin otoparklarda kullanılması, insanların park yerlerine büyük kolaylık getirmiştir. Ancak mevcut park talebi her gün araçların artmasıyla sürekli değişiyor. Otoparktaki tek otopark şarj sistemi olduğundan, kullanım sürecinde, sadece gelişmiş yönetim modlarını benimsemekle kalmaz, aynı zamanda otoparkın gelirini sağlamak için tüm şarj işlemi konusunda çok titiz olmak gerekir.

Park çözümü hakkında daha fazla bilgi almak için www.coma-carparking.com adresini ziyaret ediniz .


ANPR1 (1)


Modern otopark şarj sistemi, yönetimin çeşitli yönlerini içerir. Bunlar arasında, araçların yönetimi, özellikle çeşitli araçların gerçek zamanlı olarak sıkı bir şekilde yönetilmesini ve giriş ve çıkış zamanlarının sıkı kontrolünü gerektiren bazı özel durumlarda kullanım için önemli bir husustur. Çeşitli araçları izler ve kaydeder ve yönetir. Ancak, bazı büyük otoparklar için, giren ve çıkan birçok araç var. Manuel değerlendirme ve işleme, zaman alıcıdır, yönetimi ve soruşturmaya elverişli değildir, işi verimsiz kılar.

ANPR2


Geleneksel park yerlerinin yönetimi çoğunlukla kart / bilet dağıtıcı tipini benimser. Sahibi, siteye girip çıkarken kartı park etmeli ve geri almalı ve geçmeden önce kartı kaydırmalıdır. Yağmur ve kar durumunda, kartla ıslatmak ve kaydırmak kolaydır. Kaydırma otoparkında kayma ve çarpışma gibi kazalara neden olma olasılığı daha yüksektir. Bugün, otomatik plaka tanıma sistemi zekayı yüksek tanımla birleştiriyor ve plaka tanıma teknolojisi hayatımızdaki birçok sorunu çözmemize yardımcı oluyor.

Plaka tanıma sistemi gelecekte otoparkların geliştirilmesinde bir eğilimdir. Bunun ana nedeni, zor park etme sorununu çözmek için sahaya giren ve çıkan araçları hızlı bir şekilde tanımlamakla kalmamakta, aynı zamanda daha önemlisi, insanların park etmesinin güvenliğini sağlamak için alana giren ve çıkan araçların bilgilerini de depolayabilmesidir.