Ana sayfa > Haberler > İçerik

Bluetooth, Kimlik Kartı ve LPR Sistemi gibi Park Yönetim Sistemlerinin Farklılaştırılması ve Seçimi

Jul 24, 2019

Ekonomi ve toplumun gelişmesi ve artan kentsel zeka seviyesi ile gittikçe daha fazla otopark yönetimi gittikçe daha akıllı hale geliyor. Şu anda pazarda giderek daha fazla otopark yönetim sistemi bulunmaktadır. RFID kart , Kimlik kartı dağıtıcısını, plaka tanıma vb.

Uzaktan okuma RFID kart park sistemi

Uzun mesafe kart okuma park sistemi, kartı uzun mesafeden okuyabilir ve araç engelleyiciyi açma amacına ulaşabilir. Genel mesafe 10 metredir. Yöntem, endüktif manyetik tabakayı araca yerleştirmektir. Araba etkili tanıma aralığına sürüldüğünde, denetleyicinin uzaktan okuyucusu kartın geçerli bir kart olup olmadığını uzaktan belirleyebilir, böylece denetleyici Araba araçlarını koymak için açılış sinyalini verir, avantajı sahibinin otopark kartı, ancak bu kimlik yönetim yöntemi sadece aylık araç kiralama için uygundur, gelen ve giden araçlar için otopark şarj amacına ulaşamaz.


Kimlik kartı park yönetim sistemi

Park yönetim sistemleri park kartı veya kaydırma kartı ile aynıdır. Harici araç, karta erişmek için kartı da alabilir. Bir tanımlama işlevi vardır. Kullanın. İkisi arasındaki kart kaydırma mesafesi nispeten yakın ve etkili kart okuma mesafesi 10CM'den az. Kimlik kartı sistemi yabancı araçlar için geçici ücretlendirme yapabilir.

Kartı alabilmek için aracın bilet makinesine çok yakın olması gerekir. Uzaktaki araba sahibi kartı alamıyor. Geçici araba için kart sahibine kart alan bir kart göndermek gerekebilir. Özellikle şiddetli yağmur durumunda, sahibinin kartı almak için pencereyi açması gerekir, çıkışta pencereyi açması ve ücretli istasyon personelinin kartı okumasını ve kapıyı açmasını beklemesi gerekir. Dahası, otopark açık bir şekilde otoparkın yönetim maliyetini artıracaktır.


Plaka tanıma park yönetim sistemi

Bu yönetim sistemi, araç plakası tanıma yoluyla araç kimliğini otomatik olarak tanımlamak ve şarj etmek için yüksek tanımlı bir plaka tanımlayıcı eklemektir. Bu tür bir sistemin avantajı, araçların giriş ve çıkıştan geçerken durmalarına gerek olmamasıdır, bu da araca erişimin verimliliğini artırabilir. Plaka tanıma, park ücreti alması gerekmeyen (aylık araçlar, ücretsiz dahili araçlar gibi) ve katılımsız bir hızlı yol, kartsız ve kesintisiz erişim deneyimi oluşturarak zamandan ve işçilikten tasarruf sağlayan araçlar içindir. Giriş otomatik olarak serbest bırakılır ve çıkış ücretlerinin serbest bırakıldığı onaylanır. Ayrıca, bir kartın çoklu kullanımını etkili bir şekilde önleyebilir ve etkili ve doğru yönetim sağlayabilir. Gerçekten bir araba ve bir araba gerçekleştirin.