Ana sayfa > Haberler > İçerik

Columbia İstemcisi, COMA Park Erişim Kontrol Sistemini Aradı

Nov 07, 2019

Columbia müşterisini sıcak bir şekilde karşılayan COMA şirketini ziyaret etti ve ANPR park ve bilet dağıtıcı erişim kontrol sistemi ile ilgilendi.


Columbia client


Otopark projesinin müşteri açıklaması olarak, otoparkı yönetmek için bilet dağıtıcı erişim kontrol sistemine sahip bir ANPR park yeri park etme çözümü yaptık.


LPR + ticket dispenser parking system


Peki bilet dağıtıcı otopark sistemiyle ANPR (LPR olarak da bilinir) nasıl çalışır?

1. Prosedürü girin

Giriş önünde, bariyer önünde bir araç durur. Sensör varlığını tespit eder ve özel bir kamera otomatik olarak tanır ve plaka, giriş tarihi ve saati kaydeder. Uzaktan yönetim sistemi kamera tarafından sağlanan verileri toplar ve veritabanına kaydeder. Zaten kayıtlıysa, abonenin üyelik bilgileri ve rezervasyon verileri eklenir. (Sistem plakayı tanımazsa, sürücü bilet dağıtma makinesinin biletini alabilir). Giriş bariyeri, sürücünün otoparka erişmesine izin verecek şekilde yükseliyor. Bir araç güvenlik sensörünü geçtikten sonra bariyer otomatik olarak iner.

2. İşlemden çıkın

Bir araç çıkışta, bariyerin önünde durur. Sensör varlığını tespit eder ve özel kamera plakayı ödeme bilgisine veya aracın veri tabanındaki listesine (örneğin aboneler) karşı doğrular. Yönetim sistemi, doğru ödemeyi onaylar veya çıkmayı etkinleştirmek için ödeme yapmadan park etme hakkını onaylar. (Bir bilet alan parker otomatik ödeme makinesi ile ödeme yapabilir, parker giriş için bileti tarayabilir). Çıkış bariyeri yükselir ve sürücünün otoparktan ayrılmasına izin verilir. Bir araç güvenlik sensörünü geçtikten sonra bariyer otomatik olarak iner.


ANPR


COMA park yönetimi çözümü hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. www.coma-carparking.com