Ana sayfa > Haberler > İçerik

Otoparklara Uygun Bir Akıllı Yönetim Sistemi Seçmek Özellikle Önemli

Jun 10, 2019

Otoparkların çoğu şimdi akıllı yönetim sistemleriyle donatılmıştır. Bu akıllı otopark yönetim sistemleri, otopark yönetiminde birçok problemi çözse de, pazardaki otopark yönetim sistemi türleri daha çeşitlidir. Otopark için uygun doğru akıllı yönetim sisteminin nasıl seçileceği, otopark yönetimi için özellikle önemlidir. Bugün piyasada yaygın olarak kullanılan otopark yönetim sistemleri aşağıdaki gibidir.


İlk olarak, plaka tanıma sistemi

Plaka tanıma sistemi, pazardaki nispeten gelişmiş bir otopark yönetim sistemidir. Giriş ve çıkıştaki araç plakasını otomatik olarak tanımlayabilir ve serbest bırakmak için kapıyı otomatik olarak kaldırabilir. Aşırı hava koşullarında bile, sistem çalışmayı normal şekilde tanıyabilir. Aynı zamanda, otoparkın güvenlik yönetimi problemini önlemek için aracın park durumunu gerçek zamanlı olarak kaydetmek için video izleme fonksiyonu entegre edilmiştir. Ek olarak, plaka tanıma sistemi, park ücretinin bir kısmını alışveriş tüketimiyle dengeleyen elektronik kupon indirim işlevini destekler.


İkincisi, kart park yönetim sistemi

Park sistemini yönetmek için kartı kullanın, aracın park yerine girin, kartı yönetim personeli aracılığıyla verin veya kapının açılmasını sağlamak için kartı bilet kutusuna manuel olarak alın. Her giriş ve çıkış aracını doğru bir şekilde yönetebilir ve çeşitli araçları destekleyebilir. Özelleştirilmiş şarj standartları, araç sahipleri için farklı ödeme yöntemleri seçmeleri için çeşitli şarj algoritmaları.


Üçüncü, uzun mesafe Bluetooth kart okuyucu tanımlama park yönetim sistemi

Uzun mesafeli Bluetooth kart okuyucu kimlik park sistemi, esas olarak belirli araç yönetimi içindir ve park sisteminde daha çok kullanılan bir cihazdır. Aracın kimliğini 10 metre mesafeden tanıyabilir ve aracın hızlı bir şekilde girip çıkması için otomatik asansör boşluğu serbest bırakılır. Çok sayıda sabit aracın yönetilmesini gerektiren otoparklar için tercih edilen çözümdür.

Şu anda, birçok park sistemi üreticisi, park yönetimi gereksinimlerini karşılamak için her park yönetim sistemi türü için farklı fonksiyonel özelliklere sahiptir. Doğru otopark yönetim sistemini kendi ihtiyaçlarınıza göre seçmek, karlılığın temelini oluşturur. Bu, yalnızca park kullanıcılarının park etme deneyimini daha iyi hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda park etme zorluğunu hafifletmek için etkili bir yoldur. COMA seçtiğiniz için profesyonel ve uygun park sistemi çözümü sağlayabilir.