Ana sayfa > Haberler > İçerik

Akıllı Park Sisteminde Kablosuz Jeomanyetik Sensör Uygulaması

Jun 03, 2019

Zamanların gelişmesiyle birlikte, bilim ve teknoloji de hızla gelişiyor ve bu da insanların günlük yaşamına uygun. Büyük şehirlerin büyük otoparklarında, teknolojik ilerlemenin etkisini ve bazı yerlerdeki akıllı otopark sistemlerini görebiliriz. Bu yöntem kablosuz jeomanyetik sensörler kullanacaktır. En son kablosuz jeomanyetik sensör teknolojisinin prensibi, Dünya'nın manyetik alanının değişimlerini kullanmaktır. Araç kablosuz jeomanyetik sensörden geçtiğinde veya durduğunda, ilgili alandaki manyetik alan değişecektir. Kablosuz jeomanyetik sensör bu değişikliği algılar, aracın mevcut sürüş durumunu değerlendirir ve ilgili bilgileri kablosuz iletişim sistemi üzerinden gerçek zamanlı olarak yönetime iletir.

咪表机+地感+车位锁示例图,

Kablosuz jeomanyetik sensörün kurulumu ve bakımı kolaydır. Ekipmanı yerleştirmek için tesis ortamına zarar verilmesine gerek yoktur. Doğrudan yüzeye takılabilir, inşaat süresini ve zorluğu büyük ölçüde azaltır, büyük kurulum maliyetlerinden tasarruf sağlar ve akıllı park sisteminin hızlı bir şekilde kullanılmasını sağlar.


Ek olarak, güçlü parazit önleme özelliğine sahiptir, temel olarak harici elektromanyetik parazit içermez ve yağmur ve kar gibi aşırı hava koşullarından etkilenmeden günün her saati çalışabilir. Kurulum, herhangi bir yol yüzeyinde de uygulanabilir, kurulum konumu esnektir ve kurulum boyutu küçüktür. Kullanıcı için, kablosuz jeomanyetik sensör yalnızca maliyeti düşük olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanımı kolaydır, kavranması kolaydır, yönetimi kolaydır, uzun ömürlüdür ve genellikle bakım gerektirmez.

Bilim ve teknolojinin gelişmesi, tüm büyük ve orta ölçekli şehirlerin trafik sıkışıklığı ve karmaşık kentsel sürüş rotalarıyla karşı karşıya kalması bir dereceye kadar iyileşmiştir. Kablosuz jeomanyetik sensörlerin kentsel trafik yönetiminde daha geniş uygulama olanaklarına sahip olacağına inanılmaktadır.