Ana sayfa > Haberler > İçerik

Otopark Kapısı Yönetim Sisteminin Anti-Darbe Teknolojisi Giriş

Apr 16, 2019

Araçların park yerlerinin giriş ve çıkışlarında parçalanması yaygındır. Bir park sistemi üreticisi olarak, sıklıkla müşteri geri bildirimi alırlar. Geçit sisteminin güvenliği giderek daha fazla önem kazanıyor. Otopark kapısı sisteminin çarpma önleyici kontrol teknolojisi için, aşağıdakileri özetleyebiliriz:

Her şeyden önce, en yaygın kullanılan ve en eski kullanılan park yeri anti-smashing teknolojisi, zemin algılama bobini tarafından tespit edilir. Araç dedektörü, yer algılama tetikleme sinyalini tespit ettiğinde, kapı kaldırılır. Araç zemin hissini geçtiğinde, zemin Sinyal kaybolduğunda kapı otomatik olarak düşer. Bu çarpışma önleme teknolojisinin bir eksikliği, insanları önleme işlevine sahip olmamasıdır. Otopark yönetim sisteminin girişinde ve çıkışında otomobilin ve otomobilin ayrı ayrı yönetilmesi gerekir.

İkincisi, basınç dalgası çarpma önleme teknolojisi olan bu çarpma önleme teknolojisi, esas olarak direnç geri dönüş cihazını kurarak iniş takımlarını kontrol eder. Kapı araçla veya yayayla temas ettiğinde, kapının altındaki kauçuk Ürün, dirence maruz kaldığında, otomatik olarak yükselen duruma düşecek ve otomobilin parçalanmasını önleyecektir.

Ayrıca, kızılötesi taşkın kontrol teknolojisi, bu tür taşkın kontrolü, giriş ve çıkış kapılarının her iki tarafına da kızılötesi radyasyon cihazı yerleştirmektir. Kapıların düşmesi sırasında, araçlar girdiğinde, kızılötesi ışınlar direnci alır. Fren kolu otomatik olarak yükselecek ve reaksiyon daha hızlı olacaktır, ancak kızılötesi radyasyon aralığı küçüktür ve yağmur ve kar tarafından rahatsız edilebilir ve kullanım kapsamı sınırlıdır.

Son olarak, dijital Anti-darbe teknolojisidir. Diğer anti-mite teknolojilerine kıyasla, bu teknoloji daha yüksek güvenlik ve daha yüksek maliyete sahiptir. Dijital otomatik algılama anti-smashing teknolojisi, diğer yardımcı koruma cihazlarına duyulan ihtiyacı ortadan kaldırır ve kapıları gerçek zamanlı olarak doğru şekilde toplar. Direk işletimi veri izleme işletimi, işletim sırasında tıkandıktan sonra, fren kolu hızla yükselecektir.