Ana sayfa > Haberler > İçerik

Bluetooth Kart Okuyucu Sisteminin ve Plaka Tanıma Sisteminin Avantajları ve Dezavantajları

Jul 10, 2019

Mevcut park sisteminde iki ana sistem kullanılmaktadır: Bluetooth kart okuma sistemi ve plaka tanıma sistemi. Şimdi COMA bu iki sistemin avantaj ve dezavantajlarını ortaya koyuyor:

Bluetooth kart sistemi için, yalnızca giriş ve çıkışta bir kart okuyucu takmanız ve ardından kayıtlı Bluetooth kartını araca takmanız gerekir. Araç tanıma aralığına girdikten sonra, kart okuyucu Bluetooth kartını tanır ve kapının açılmasını kontrol eder. Yani, araçta bir kart varsa, bir araba olarak tanımlanabilir. Kart yoksa, kapı açılmaz. Daha sonra geçici bir araç veya kartı olmayan bir sahibinin arabası varsa, sadece manuel olarak çözülebilir.

Avantajı:

Dahili araç daha doğru ve montajı daha kolay değerlendirilir.

Dezavantajları:

1. Sistemin sınırlı işlevleri vardır (sadece kartlı araçlar ve büyük sınırlamaları olan araçlar);

2. bakım maliyeti yüksek (her araba sayısı doğrudan maliyeti artıracak, ve uzun bir süre için güç tükenecek)

3. Yönetim ve şarj sorunları (sadece kayıt kartı olmayan araçlar manuel açmaya dayanabilir)Plaka tanıma sistemi.

Plaka tanıma kamerası giriş ve çıkışta kurulur, araç kamera çekim aralığına girer, fotoğraflamayı tetikler ve serbest bırakma kararının temeli olarak plaka numarasını tanır.

Dezavantajları: Ekipman kurulum ortamının gereksinimleri vardır. Sonuçta, kamera kamera yönünde sabitlenmiştir. Buradan geçen araçların tüm ön plakalarının fotoğraflanabilmesi için bir açıyla sabitlenmesi gerekir. % 100'den az tanıma teknolojisi, hataları tanımlamak için zaman olduğu anlamına gelir.

Avantajları: 1. Kart sistemi yönetimi ve şarj sorunları temel olarak çözülebilir, plaka numarası aracın benzersiz kimlik kartıdır.

2. Araç farklı izinlere sahiptir ve çalışma ayarları birçok işlevi genişletebilir.


Genel olarak, Bluetooth kart okuma sisteminin avantajı doğruluktur, hata yoktur. Ancak daha fazla harici araç için geçici araç kaydı daha zordur. Plaka tanıma sisteminin avantajı çok yönlülüktür, yani plakaların otomatik olarak kaydedilmesi ve zaman bilgisi, hangi otomobil gelirse gelsin gerçekleştirilir ve çok sayıda harici araç durumunda verimlilik büyük ölçüde artırılabilir. Bununla birlikte, dezavantaj, şantiye gereksinimlerinin yüksek olması, düz şeritlere ulaşmak en iyisidir ve bazı sızıntı tanımlama ve yanlış tanımlama olabilir. Coma, plaka tanıma için eksiksiz ve verimli bir yönetim sistemi sağlayabilir. www.coma-carparking.com


ANPR3