Ana sayfa > Sergi > İçerik

Otopark sayacının tarihi

Jun 08, 2017

Otopark sayacı nedir?

Otopark sayacı , belirli bir yerde belirli bir yerde sınırlı bir süre için park etme hakkı karşılığında para toplamak için kullanılan bir cihazdır . Parkmetreler, belediyeler tarafından , genellikle trafik ve hareketlilik yönetimi politikalarıyla ilgili olarak, entegre sokak dışı park politikalarını uygulamak için bir araç olarak kullanılabilir , ancak aynı zamanda gelir için de kullanılır.

blob.png


Otopark sayacının erken patenti

August 30, 1928, Toger W. Babson.


İlk çalışan otopark sayacı

1935'te Holger George Thuesen ve Gerald A. Hale, Black Maria adında bir tasarım yaptılar .


Şimdi dünyada otopark sayacı

Parkmetre daha da önemli. Sadece ödeme ve teşhir park makinesi değil, aynı zamanda şehir yönetim sisteminin vazgeçilmez bir parçası.

Farklı yerlerde, farklı bir isim var. Sokakta parkmetre, şehir parkmetre ve park sayaçlarını bulabilirsin, hepsi hayatımızın rahatı. İlk başta, dışarıda yönetim için insanlara ihtiyaç duyuyorsunuz ve bir seferde çok fazla parkmetreyi yönetemiyorsunuz. Birkaç on yıl sonra, elektrikli parkmetreler ve solar park sayaçları çıktı, biz sadece ofiste oturduk ve yazılımı açıyoruz. o zaman odanızda park sayaçlarının nasıl çalıştığını bilirsiniz. Şimdi otopark sadece paralar park metre, kağıt para park metre, kredi ve banka kartı park metre değil. Hatta mobil ödeme ile ödeme yapabilirsiniz.


Araç parkına ihtiyacınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin .