Ana sayfa > Sergi > İçerik

Sırbistan PEOMENADA Alışveriş merkezi park sistemi çözümü

Jan 18, 2019

COMA, Sırbistan'ın en büyük alışveriş merkezi olan PEOMENADA ile işbirliği yaptı. Müşterimiz, park sistemini 4 GİRİŞ VE 4 ÇIKIŞ (LPR + Bilet sistemi +8 APM) ile kurmayı planlıyordu, sistem başarıyla kullanıldı ve müşterilere kolaylık sağlıyor.

Alışveriş merkezinin 4 giriş ve 4 çıkış yapması gerekiyor. LPR ve bilet park sistemi ile giriş ve çıkış. Alışveriş merkezindeki otoparkta otomatik ödeme makineleri kullanılmaktadır.

文章主图


Müşteriler giriğe girdiğinde, LPR sistemi lisansı otomatik olarak tanıdı.

1. Prosedürü girin

Giriş önünde, bariyer önünde bir araç durur. Sensör varlığını tespit eder ve özel bir kamera otomatik olarak tanır ve plaka, giriş tarihi ve saati kaydeder. Uzaktan yönetim sistemi kamera tarafından sağlanan verileri toplar ve veritabanına kaydeder. Zaten kayıtlıysa, abonenin üyelik bilgileri ve rezervasyon verileri bir dd. Giriş bariyeri sürücünün otoparka erişmesine izin verecek şekilde yükseliyor. Bir araç güvenlik sensörünü geçtikten sonra bariyer otomatik olarak iner.

2. İşlemden çıkın

Bir araç çıkışta, bariyerin önünde durur. Sensör varlığını tespit eder ve özel kamera plakayı ödeme bilgisine veya aracın veri tabanındaki listesine (örneğin aboneler) karşı doğrular. Yönetim sistemi, doğru ödemeyi onaylar veya çıkmayı etkinleştirmek için ödeme yapmadan park etme hakkını onaylar. Çıkış bariyeri yükselir ve sürücünün otoparktan çıkmasına izin verilir. Bir araç güvenlik sensörünü geçtikten sonra bariyer otomatik olarak iner.

LPR sistemi lisansı tanımazsa, sürücü giriş bilet makinesinde bir barkod bileti almak için düğmeye basar.

Sürücü bileti aldıktan sonra, bariyer kapısı otomatik olarak açılacaktır, ardından sürücü arabasını otoparka götürebilir.

Araç dedektörü bir otomobilin geldiğini tespit edemediğinde, kontrol kabini ve bariyer asla çalışmaya başlamaz, bu durumda, bir erkek yeşil düğmeye bassa bile, giriş bilet makinesi asla bilet vermez.

Alışveriş merkezinde otomatik ödeme makineleri kullanılmaktadır.

Müşteri, plaka numarasına veya bilete asansörde kurulu olan özerk ödeme terminali üzerinden girer, sistemin görüntülediği araç resmine göre aracın park etme ve şarj bilgilerini onaylar ve biletin ne kadar süre park ettiğini göstermek için taranır. Park ücretini nakit ya da kartla öder ve ödeme tamamlanır. Bundan sonra, sistem belirli bir süre (15 dakika) ayırır. Ayrılmış süre boyunca, sürücünün araç kullanması ve ücreti ödemesi için tekrar park etmesine gerek kalmaması nedeniyle, park yerinden durmadan çıkabilmesi gerekir.