Ana sayfa > Sergi > İçerik

Hastane otopark sistemi çözümü

Dec 03, 2018

Bir kamu sağlık sistemi olarak, hastanenin sorunsuz park yönetimini sağlaması çok önemlidir. Ancak hastane otoparkı ile ilgili çok fazla kafa karışıklığı var. Bir yandan, büyük karışıklık park yerlerinin olmaması. Ciddi park yeri sıkıntısı, hastane parkında en kafa karıştırıcı problemdir. Öte yandan, park yeri sıkıntısı olduğunu bilmek, ancak bilimsel hesaplama yöntemlerine göre hastanenin kaç park alanına ihtiyacı olduğunu belirlemek.

Talep Analizi

1. Otopark yönetim sistemi için uygun olmayan ekipman seçimi

Hastane otoparkı her gün binlerce büyük trafik ile karşı karşıyadır. Ekipman doğru kullanılmazsa, otoparkın girişinde ve çıkışında çeşitli park sorunları yaşanır, bu da giriş ve çıkışta uzun süreli tıkanmalara neden olur.

2. Yetersiz park alanı

Büyük araç debisiyle, ancak park alanı yeterli değilken, araç ciddi bir fenomenle park ediliyor. Dahili araçlar rastgele park edilir. Bu, hastane sağlık personeli ve hastaların güvenliği için büyük bir gizli tehlike oluşturan yaygın bir sorundur.

3. Mantıksız giriş ve çıkış ayarları

Hastanenin yeraltı otoparkında, mal sahibinin çıkışta park yeri için ödeme yapması gerekir, bu da çok zaman alır. Bu nedenle, giriş ve çıkışların etkinliği etkin bir şekilde iyileştirilmezse, özellikle de ihracat trafiğinin verimliliği, araçların yoğun dönem boyunca sıraya girmesi nadir değildir.

Proje çözümü

Coma, halk için hastane otoparkı problemini temelden çözebilecek olan uygun park hizmetlerini sağlamak için ücretsiz kartlı park yönetim sistemi, self-servis ödeme sistemi, park rehberliği, geri arama sistemi ve otomatik ödeme makinesi olan eksiksiz bir park sistemi sunmaktadır. .

1. Araba dağıtıcısı / bilet dağıtıcısı otopark erişim kontrol sistemi, sürücünün park alanına verilen kartı / bileti kullanmasıdır. Bilet yalnızca geçici ziyaretçiler içindir. Kartlar geçici ziyaretçilere ve VIP müşterilerine verilebilir.

Giriş barkodlu bilet dağıtıcısı otopark erişim kontrol sistemi, birçok ziyaretçinin bulunduğu otoparklara uygulanmaktadır. Barkod biletinin maliyeti makul ve bir dolum için 2500 adete kadar barkod bileti verebilir.

Ziyaretçi bir barkod bileti almak için düğmeye basar, sonra ayrılmadan önce, ziyaretçi barkod biletini tarama için geçiş ücretlendiricisine iletir. Taradıktan sonra, otopark ücreti bilgisayarda gösterilir. Ödeme yapıldıktan sonra ziyaretçiden ayrılma izni verilir.

Çalışma süreci

Giriş

1) LED ekran kelimesine hoş geldiniz verir

2) Sesli uyarı, sürücüye bilet almasını hatırlatır,

3) Sürücü, giriş bilet makinesinde bir barkod bileti almak için düğmeye basar.

4) Sürücü bileti aldıktan sonra, bariyer kapısı otomatik olarak açılır ve sürücü arabasını park yerine götürebilir.

5) Araç dedektörü bir otomobilin geldiğini tespit edemediğinde, kontrol kabini ve bariyer asla çalışmaya başlamaz, bu durumda, bir erkek yeşil düğmeye bassa bile, giriş bilet makinesi asla bilet vermez.

çıkış

1) LED ekran sürücüye kelime verir

2) Çıkışta ücret alındığında bilet geçiş ücret tahsildarına geçmelidir.

3) Ödeme yapıldıktan sonra, bariyer kapısı otomatik olarak açılacaktır, daha sonra sürücü arabasını park yerinden çıkarabilir.

hospital solution


2. Video park rehberlik sistemi

Rehberlik ve araba arama kombinasyonu, park yeri kullanımının gerçek zamanlı anlaşılması, sezgisel ve açık, zor park sahiplerinin problemini çözer.


3. Geri arama sistemi

Geriye doğru araç arama sorgu makinesi anahtar konumuna yerleştirilir. Araç park pozisyonu sorgu makinesi veya cep telefonu APP aracılığıyla sorgulanabilir. Ardından, araç park yerinin optimize edilmiş rotasına göre kaldırılabilir; bu uygun ve hızlıdır.


4. Özerk ödeme sistemi:

Aracın sahibi, araç plakasına asansör numarasına monte edilen özerk ödeme terminalinden girer, aracın park ve şarj bilgilerini sistem tarafından görüntülenen aracın resmine göre onaylar, park ücretini nakit veya kartla öder ve ödeme yapar. tamamlandı. Bundan sonra, sistem belirli bir süre (15 dakika) ayırır. Ayrılmış süre boyunca, sürücünün araç kullanması ve ücreti ödemesi için tekrar park etmesine gerek kalmaması nedeniyle, park yerinden durmadan çıkabilmesi gerekir.


Bu sistem için özellik:

1. Giriş barkodlu bilet dağıtıcısı otopark erişim kontrol sistemi, birçok ziyaretçinin bulunduğu otoparklara uygulanır.

2. Gerçek zamanlı araç envanteri: Araçların otoparktaki kaydını kontrol edin, boş park alanını envanterleyin ve park yeri kullanım oranını iyileştirin.

3. Araç veri analizine göre gerçek zamanlı veri analizi, insan gücü ve ekipmanın girişini zamanında ayarlayın, park yeri devir hızını artırın.

4. Otomatik ödeme sistemi: birden fazla ödeme sistemleri, rahat ve hızlı