Ana sayfa > Sergi > İçerik

RFID erişim kontrol sistemi nedir?

Nov 22, 2018

Yeni bir modern güvenlik yönetim sistemi olan erişim kontrol sistemi, elektronik, makine, optik, bilgisayar teknolojisi, iletişim teknolojisi, biyoteknoloji ve diğer birçok teknolojiyi içeren otomatik tanımlama teknolojisini ve bilgisayar kontrol bilgi yönetimi önlemlerini entegre eder.

Otomatik tanımlama teknolojisinin geliştirilmesi ile RFID erişim kontrol yönetim sistemi, endüstriyel otomasyon, ticari otomasyon, ulaşım kontrol yönetimi ve diğer birçok alanda yaygın olarak kullanılan güvenlik sistemlerinin önemli bir bileşeni haline gelmiştir. Radyo frekansı tanımlama teknolojisine dayalı erişim kontrol sistemi, gelecekteki erişim kontrol sistemi yapımının gelişim yönüdür.

Personel erişim kontrolü devam yönetim sistemi RFID teknolojisi, görüntü tanıma teknolojisi, ağ teknolojisi, video yakalama teknolojisi ve diğer teknolojiler entegre, kurumsal çalışan erişim kontrolü, katılım entegrasyonu, dijital yönetim, sistem aracılığıyla fotoğraf akıllı karşılaştırma fonksiyonu, sisteme entegre görüntü Alıcı cihaz, kartı kaydırarak görüntüyü yakalar ve saklar ve fotoğrafları sistem veritabanıyla karşılaştırır. Çalışan kartı swiping olgusunu başarıyla ortadan kaldırarak, kurumun makul katılım yönetimi için en güvenilir veri desteğini sağlar ve kurumun güvenlik denetimini en üst düzeye çıkarır.

RFID1

RFID erişim kontrol yönetim sistemi, bir erişim kontrol makinesi (bir okuyucu / yazıcı, bir kontrolör ile entegre), bir kimlik kartı, bir bilgisayar ve bir elektromanyetik kilit içerir. Genel olarak, erişim kontrol sisteminin şekli iki tipe ayrılmıştır. Birisi, çalışan erişim kontrol sistemini geçtiğinde, vücutta takılan kartın (RFID elektronik etiket) erişim kontrol makinesinin kızılötesi ışınlarını hedeflemesi ve kapının otomatik olarak açılmasıdır. Diğeri RFID UHF uzaktan erişim kontrol sistemidir. UHF okuyucular ve çalışanlar tarafından giyilen ultra yüksek frekanslı elektronik etiketleri kurarak kapı açılıp kapatılabilir ve kimlik kartı okunur. Tamamen akıllı ve otomatiktir, çalışanların çalışmasına gerek kalmadan zaman tasarrufu sağlar. İkinci tip RFID erişim kontrol sisteminin maliyeti nispeten yüksektir ve bu iki formun seçimi işletmenin özel ihtiyaçlarına bağlıdır.

RFID